Życie Polaków może być zagrożone. Poważny kryzys, to dotyczy każdego z nas

Życie Polaków może być zagrożone. Poważny kryzys, to dotyczy każdego z nas Źródło: unsplash.com/ Arron Choi

SOR to miejsce, gdzie nikt nie chciałby trafić jako pacjent. Nigdy jednak nie wiadomo, co się wydarzy, a wtedy życie ludzi spoczywa w rękach lekarzy oraz ratowników medycznych i pielęgniarek. Już niedługo wszystko się może zmienić na gorsze.

SOR pomaga ratować życie ofiar wypadków czy nagłych przypadków znacznego pogorszenia zdrowia. To właśnie tam najczęściej toczy się heroiczna walka o każdą osobę. Podobnie jest w karetkach, które przewożą pacjentów do placówki, gdzie bardzo często przeprowadzana jest resuscytacja czy inne ważne dla zdrowia czynności. Życie Polaków bez tej pomocy byłoby o wiele trudniejsze, a już niedługo tak właśnie może się stać.

SOR będzie pusty? W karetkach nie będzie ratowników medycznych?

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Polacy będą mieć wielki problem. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz mniej ratowników medycznych oraz lekarzy, którzy jeździliby w karetkach. To fatalne informacje, bo nawet jeśli szpital czy punkt nocnej i świątecznej pomocy będzie miał nowoczesny sprzęt, potrzebuje też ludzi, którzy w nim pojadą. Bez odpowiedniej kadry nikt nie pomoże w nagłych wypadkach.

To fatalne wiadomości, bowiem dotyczą całego społeczeństwa. Najpewniej niedługo będzie można na własnej skórze doświadczyć kryzysu w służbie zdrowia, bowiem nikt nie będzie chciał pracować. Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego coraz mniej jest ratowników medycznych, to ogromny stres i niska płaca za wykonywaną ciężką pracę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy są w niebezpieczeństwie? To bardzo prawdopodobne

Aż strach pomyśleć, do jakich okropnych sytuacji dochodziłoby w szpitalach, gdyby nagle zabrakło rąk do pracy. Życie każdego człowieka byłoby zagrożone, a przecież nie zanosi się na to, aby wkrótce miało przybyć rąk do pracy w tych zawodach. Brak odpowiedniej zachęty, zwłaszcza finansowej, sprawia, że zawody takie jak ratownik medyczny czy lekarz przestają być atrakcyjne nawet dla ludzi z powołaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny alarm RCB w Polsacie. Przygotujcie się dziś na najgorsze, znajdźcie bezpieczne schronienie
2. Fatalne wiadomości dla osób w średnim wieku. Wasze emerytury drastycznie spadną

Bez odpowiedniej ilości ratowników medycznych Polaków czeka ciężki czas. Można powiedzieć, że w takim wypadku życie wszystkich osób będzie zagrożone. Nie każdy wypadek będzie od razu obstawiany przez zespół profesjonalistów. Obecnie ciężko to sobie wyobrazić, ale bardzo możliwe, że wkrótce się tego doświadczy. 

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Dominika Tajner zmagała się z ciężką chorobą. Wiśniewski zarzucił jej, że udaje
  3. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  4. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu