SOP po raz kolejny znalazła się na językach milionów Polaków. Radiowóz jadący w kolumnie przewożącej prezydenta Andrzeja Dudę potrąciła bowiem 10-letniego chłopca. Tłumaczenia przedstawicieli krajowych służb w związku z tragicznym zdarzeniem naprawdę szokują swoim absurdalnym wydźwiękiem.

Andrzej Duda wybrał się dziś na oficjalną wizytę do Oświęcimia. Kiedy poruszał się w specjalnej kolumnie, doszło jednak do bardzo niebezpiecznych wydarzeń z jego udziałem.

Kiedy prezydenckie pojazdy planowały skręcić w prawo na jednym ze skrzyżowań, ujrzały przy przejściu dla pieszych dwóch 10-latków. Jeden z nich przejechał przed kolumną na hulajnodze, a drugi zatrzymał się jeszcze przed pasami.

Kolumna SOP potrąciła dziecko

Ostatecznie dziecko zostało przewiezione do szpitala. Jak poinformował rzecznik prezydenta, miało jedynie stłuczone kolano, jednak część internautów powątpiewa w ten stan rzeczy.

Najbardziej kontrowersyjną częścią sprawy okazała się jednak dla internautów narracja przyjęta przez przedstawicieli głowy państwa oraz szefostwo służb. Tuż po incydencie głośno zrobiło się przede wszystkim o słowach rzecznika Andrzeja Dudy, który stwierdził, że 10-latek został jedynie „delikatnie” potrącony. To jednak nie wszystko

SOP zwala winę na chłopca.

Kilkanaście minut później sprawę skomentowała także Anna Gdula-Bomba, pełniąca obecnie funkcję rzeczniczki Służby Ochrony Państwa, czyli instytucji dbającej o najważniejsze osoby w państwie, które objęły prestiżowe stanowiska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z dziennikarzami TVN24 twierdziła bowiem, że winę za całe zajście ponosi dziecko, a funkcjonariusze SOP nie mają sobie nic do zarzucenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda w Białym Domu. Internauci nie mogli przepuścić takiej okazji [MEMY]

Kiedy redaktor prowadzący serwis stwierdził, iż kolumna prezydencka powinna jeździć bezpiecznie i rozważnie bez względu na uprzywilejowaną pozycję na drodze, Gdula-Bomba zareagowała w zaskakujący sposób. Powiedziała bowiem, iż to… chłopiec na hulajnodze zbyt szybko wjechał przed pojazdy, a SOP nie złamał żadnych przepisów.

Rzecznika Służby Ochrony Państwa nie zdążyła jeszcze wytłumaczyć się z kontrowersyjnych słów, których niewłaściwy wydźwięk wytknęli jej internauci. Już wkrótce będzie jednak musiała zapewne oficjalnie skomentować zadziwiające zdarzenie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, którego zbadaniem mają obecnie zajmować się krajowe służby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. BEZCZELNE słowa rzecznika Andrzeja Dudy po potrąceniu dziecka! Nie ma wstydu
  2. Patryk Jaki upokorzony jak nigdy! B. minister zmiażdżył go publicznie i wyśmiał
  3. Wiemy, kto będzie nowym wiceministrem obrony. To bliski człowiek Macierewicza
  4. Nowy wyciek ws. taśm Morawieckiego! Miał oferować „ciche” pieniądze ministrowi

Czy uważasz, że Andrzej Duda dobrze wywiązuje się z przysięgi prezydenckiej?

Loading ... Loading ...

Andrzej Duda rządzi już trzy lata. Te MEMY najlepiej podsumowują ten okres!

Zobacz również