Trwa prezydencki wyścig w Stanach Zjednoczonych. Liderem sondaży w obozie Republikanów pozostaje Donald Trump, aczkolwiek ze względu na skomplikowaną procedurę, może nie uzyskać nominacji mimo najlepszego wyniku. Znacznie ciekawszy jest bój u Demokratów, gdzie Bernie Sanders dogania Hillary Clinton. 

Donald Trump, według średniej z różnych badań, może liczyć na 40,4% poparcia, Ted Cruz na 30,6%, a John Kasich na 21,0%. W ostatnim okresie obserwujemy znaczny spadek Teda Cruza oraz wzrost Johna Kasicha. Mimo zaostrzenia protestów przeciwko miliarderowi z Nowego Jorku, udaje mu się zwiększać poparcie.

Niezwykle emocjonujące jest starcie w obozie Demokratów. Bliski lewicowym ideałom Bernie Sanders dogania byłą Pierwszą Damę, Hillary Clinton. Jednakże, w związku ze skomplikowaną procedurą uzyskania nominacji, wciąż jest ona znaczną faworytką w wyścigu.

Przed nami ważne wybory w Nowym Jorku. Sondaże pokazują, że wśród Republikanów bezapelacyjnie prowadzi Trump (53,4 proc.). Jeśli chodzi o Demokratów, to liderką jest Hillary Clinton (53,1 proc.).

REPUBLIKANIE

sondaż republikanie

DEMOKRACI

clinton sanders

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również