Sondaż wyborczy przeprowadzony na zlecenie TVN i TVN24 jasno wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość może powoli przygotowywać się na kolejny sukces. Jasno wynika z niego, że większość pytanych pragnie zaufać jego kandydatom w wyborach do sejmików. Czy aby na pewno przy Nowogrodzkiej nie muszą się niczego obawiać?

Sondaż, który na zlecenie TVN i TVN24 wykonała firma Millward Brown, wyborcze zwycięstwo w kategorii sejmików wojewódzkich oddaje w ręce kandydatów Zjednoczonej Prawicy i PiS. Aż 33 proc. badanych zamierza oddać swój głos na listę ekipy Jarosława Kaczyńskiego.

Pokrywa się to z poprzednimi badaniami opinii publicznej, które również przedstawiały PiS w roli faworyta. Ogółem sytuacja obozu władzy, jeśli chodzi o poparcie przed wyborami samorządowymi, wydaje się doskonała i mało co wskazuje, aby miała się zmienić.

Badanie opinii publicznej pozostanie jednak tylko badaniem, przeprowadzonym w dodatku na ułamku społeczeństwa. O jego trafności przekonamy się już tej niedzieli.

Sondaż: PiS wygrywa w Sejmikach

Jak można było się spodziewać, na drugim miejscu za komitetem PiS plasuje się stworzony z PO i Nowoczesnej komitet Koalicja Obywatelska, na który swoje głosy oddać chce  24 proc. badanych. Trzecim najlepszym wynikiem pochwalić się może Polskie Stronnictwo Ludowe, które w sondażu zdobyło 7 proc. poparcia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów

Dalej jest już znacznie gorzej. Tylko trzy ugrupowania przekroczyły pięcioprocentowy próg wyborczy. Są to Kukiz’15, SLD Lewica Razem i Bezpartyjni Samorządowcy. Procentowo więcej od pozostałych tworów uzyskała nawet odpowiedź „nie wiem” – 6 proc.

Czy oznacza to, że w PiS mogą otwierać już szampana, planować przyszłość kolejnych przejętych województw i rezerwować stoliki w najdroższych restauracjach? Nie do końca, ponieważ nastroje społeczne potrafią zmieniać się błyskawicznie. Ostateczny wynik poznamy dopiero na początku przeszłego tygodnia.

Wybory samorządowe już pojutrze

Wielomiesięczna i wyczerpująca kampania wyborcza, która np. w przypadku PiS trwa od pierwszej połowy kwietnia, dobiegnie końca już pojutrze, w niedzielę 21 października. Wtedy Polacy ruszą do urn, by wybrać prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i radnych miejskich, gminnych i oczywiście sejmikowych.

Ewentualna II tura w wyborach na stanowiska jednoosobowe odbędzie się 4 listopada, czyli dwa tygodnie po turze I. Najbardziej komentowanych starciem wyborczym będzie oczywiście wybór prezydenta m.st. Warszawy, gdzie największe szanse na zwycięstwo mają Rafał Trzaskowski z PO i Patryk Jaki z Solidarnej Polski (Zjednoczona Prawica).

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Czeka nas skandal w dzień wyborów! Duda przygotował bombę
  2. Chcą zabić posła PiS! Służby wkroczyły do akcji, jest gorąco
  3. Marcin Meller z Boys jest obrzydliwie bogaty! Spadniecie z krzeseł
  4. Brutalnie zabity pies wyrzucony jak śmieci. Szukamy sprawcy, są poszlaki
  5. Ile zarabia Małgorzata Kożuchowska? Najlepiej opłacana aktorka w Polsce

Wszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Na przedstawicieli, którego z komitetów oddasz swój głos w nadchodzących wyborach?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: tvn24.pl