Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), gdyby do urn poszli tylko młodzi ludzie w wieku 18-24 lat, do Sejmu dostałyby się tylko cztery partie. Przy uwzględnianiu wyników warto wziąć pod uwagę, że CBOS jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje premier Kopacz.

Mimo, iż w sondażach obejmujących preferencje wyborcze Polaków z wszystkich grup wiekowych uprawnionych do głosowania, prowadzi PiS, najmłodsi respondenci głosują inaczej. Polacy w wieku 18-24 w największej liczbie mają popierać PO i Ruch Kukiza. Formacje zdobywają po 15 proc. głosów.

Na trzecim miejscu ma być PiS (11 proc.). Gdyby do urn poszli tylko najmłodsi wyborcy, do Sejmu dostałaby się jeszcze partia KORWiN (5 proc.). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

O sondażu wśród najmłodszych wyborców poinformowało Radio ZET. Bardzo duża grupa uprawnionych do głosowania 25 października nie zamierza wrzucić karty do urny.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.