Przy okazji tegorocznych matur, Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż na temat pojawienia się religii wśród maturalnych przedmiotów. Ogromna większość respondentów odniosła się negatywnie do takiego pomysłu. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Instytut Badań Pollster zadał Polakom pytanie „Czy Twoim zdaniem religia powinna być przedmiotem na maturze?”. Jedynie 8% pytanych odpowiedziało twierdząco wyrażając poparcie dla tego pomysłu. Dla 10% respondentów kwestia religii wśród maturalnych przedmiotów jest obojętna lub nie wyrobili sobie jeszcze zdania.

Najwięcej, bo aż 82% Polaków, jest jednak przeciwna pojawieniu się religii na maturze.

Z kolei minister edukacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Anna Zalewska, pytana przez dziennikarzy o tą kwestię odpowiedziała, że religia powinna pojawić się na maturze, ponieważ wiele osób zdaje na uczelnie teologiczne.

 – Matura z religii? Oczywiście, że tak. Mnóstwo osób zdaje na uczelnie teologiczne. Każdy ma prawo wybrać jako nieobowiązkowy przedmiot na maturze, żeby startując na uczelnię pochwalić się nim – powiedziała Zalewska.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: instytut badań pollster dla se

...

Zobacz również