Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia. Afera reprywatyzacyjna poważnie szkodzi jej karierze politycznej, a do stołecznego ratuszu wpłynął właśnie wniosek o referendum w sprawie jej odwołania ze stanowiska prezydenta. W ramach odbudowywania wizerunkowego warszawski urząd miasta zamówił sondaż, w którym Warszawiacy odpowiedzieli na to najważniejsze pytanie. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Afera reprywatyzacyjna poważnie zaszkodziła Hannie Gronkiewicz-Waltz, od której duża część nie tylko Warszawiaków, ale również Polaków z innych miast domaga się natychmiastowej dymisji.

Prezydent Warszawy nie zamierza jednak ustępować dobrowolnie w trakcie kadencji. Zapowiedziała jedynie, że nie będzie ubiegała się o reelekcję, co jak można było przepuszczać, nie zadowoliło jej przeciwników.

W Warszawskim ratuszu pojawił się właśnie wniosek o referendum ws. odwołania HGW, złożony przez Stowarzyszenie Oburzeni. Jeśli ich wniosek zostanie przyjęty, to stowarzyszenie będzie musiało zebrać pod nim minimum 130 tys. podpisów, aby głosowanie nad przyszłością prezydent Warszawy się odbyło.

Jednocześnie ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz zamówiła sondaż, w którym zapytano Warszawiaków czy ich zdaniem prezydent stolicy powinna natychmiast podać się do dymisji.

Aż 55% mieszkańców Warszawy uważa, że obecna prezydent nie powinna ulegać naciskom i pozostać na swoim stanowisku. Za natychmiastową dymisją opowiedziało się natomiast 30%, a 15% nie ma zdania w tej kwestii.

Ponadto 60% Warszawiaków uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dobrym gospodarzem stolicy i sprawnym zarządcą. 28% jest przeciwnego zdania.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wawalove / tvn24