UWAGA: Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dużym dystansem.

Chociaż słupki poparcia dla Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska nieśmiało rosną, to jest kategoria, w której żaden z polityków nawet nie zbliża się do Jarosława Kaczyńskiego. Nasi rodacy są zgodni: tylko jedna osoba zasługuje na miano najbardziej wpływowego Polaka. 

Z sondażu przeprowadzonego przez IBP dla NOVA.TV oraz Super Expressu wprost wynika, że to Jarosław Kaczyński jest najbardziej wpływową osobą w kraju. Uważa tak aż 63% ankietowanych.

Drugi na liście znalazł się Donald Tusk, jednak jego wynik nie nastraja zwolenników opozycji pozytywnie. Przewodniczący Rady Europejskiej zebrał niemal 6 razy mniej głosów.

7% Polaków uważa Andrzeja Dudę za najbardziej wpływowego Polaka. Co ciekawe, na czwartym miejscu znalazł się… Tadeusz rydzyk z 5 punktami procentowymi.

Nie może nie dziwić też wysokie miejsce Jana Pawła II. Chociaż papież nie żyje od ponad dekady, to dla 4% dalej pozostaje najbardziej wpływowym Polakiem. Następni na liście znaleźli się: Robert Lewandowski (3%), Jerzy Owsiak (2%), Zbigniew Stonoga oraz Zygmunt Solorz-Żak (obaj po 1%).

...

Zobacz również