Sondaż: Większość Polaków już przeciwko przyjmowaniu uchodźców
Wiadomości Pikio - 22 Września 2015

Sondaż: Większość Polaków już przeciwko przyjmowaniu uchodźców

Od kilku tygodni głównym tematem debaty publicznej w Polsce jest spór o to czy powinniśmy przyjmować uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Okazuje się, że wraz z upływem czasu coraz więcej Polaków opowiada się przeciw przyjmowaniu uchodźców.

Według sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 jeszcze na początku września 51% Polaków była za przyjęciem uchodźców, a 43% było przeciw. Po upływie 3 tygodni preferencje obywateli Polski diametralnie się zmieniły. Obecnie, według tej samej sondażowni za przyjęciem uciekinierów do naszego kraju jest 38% Polaków, a 56% jest już przeciw. Zdanie zmienił również Lech Wałęsa. Jeszcze dwa tygodnie temu deklarował, że chętnie przyjąłby uchodźców pod swój dach. Był również zdania, że powinniśmy się z nimi podzielić ostatnią kromką chleba. Wczoraj, w wywiadzie dla „The Jeruzalem Post” przedstawił jednak zupełnie inny punkt widzenia: My, Polacy, mamy małe mieszkania, niskie pensje i skromne emerytury, a oglądając telewizję widzimy uchodźców, którzy wyglądają lepiej od nas: są dobrze ubrani, nakarmieni i możliwe, że nawet są od nas bogatsi. (…) Jeżeli Europa otworzy swoje bramy, to bardzo szybko miliony uchodźców skorzystają z tej szansy, przeniosą się tu, będą żyli wśród nas, aż w końcu zaczną kultywowanie swoich zwyczajów, wliczając w to ścinanie główo sprawie pisaliśmy tutaj.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Fakty.tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News