Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS okazał się ogromnym sukcesem partii Jarosława Kaczyńskiego. Co zadziwiające, według badania do Sejmu weszliby przedstawiciele aż 7 ugrupowań. Sytuacja na polskiej scenie politycznej coraz bardziej się więc komplikuje. Jak zwykle zachęcamy, aby do wyników tego typu badań podchodzić z odpowiednim dystansem.

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie pozostaje liderem sondaży, zdobywając poparcie aż 37,7 proc. ankietowanych. Następna partia, na którą swój głos oddałoby 19,9 proc. respondentów, to Platforma Obywatelska. Podium zamyka Nowoczesna z poparciem wysokości 8,7 proc.

Tuż za trzema pierwszymi ugrupowaniami uplasowały się: Kukiz’15  (8 proc.), Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc.) oraz partia Razem (5 proc.). 6,8 proc. respondentów stwierdziło za to, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Niekwestionowanym zwycięzcą badania IBRiS okazało się więc znów Prawo i Sprawiedliwość, które pomimo społecznych zawirowań wciąż utrzymuje najwyższe poparcie. Fakt, iż do Sejmu weszliby przedstawiciele aż 7 ugrupowań politycznych, stanowi jednak niemałe zaskoczenie dla specjalistów zajmujących się analizą wyników sondaży.

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

 

Zobacz również