SONDAŻ PREZYDENCKI: Tusk czy Duda? Miażdżąca przewaga jednego z kandydatów

SONDAŻ PREZYDENCKI: Tusk czy Duda? Miażdżąca przewaga jednego z kandydatów Źródło:

UWAGA: Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dużym dystansem.

Ostatnie dni nie należały do najlepszych momentów Prawa i Sprawiedliwości. Największy wróg Kaczyńskiego zdobył miażdżącą przewagę w Europie i pokonał PiS 27:1. Czy to zwycięstwo zagwarantowałoby Tuskowi wygraną także w kraju?

Okazuje się, że choć zwycięstwo Donalda Tuska obniżyło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oraz zwiększyło Platformie Obywatelskiej, to sam przewodniczący RE nie miałby na razie żadnych szans z urzędującym prezydentem.

W sondażu przeprowadzonym dla NOVA.TV oraz Super Expressu, Andrzej Duda zdobył aż 45% poparcia. Donald Tusk uplasował się co prawda na drugim miejscu, jednak do obecnej głowy państwa zabrakło mu aż 20 punktów procentowych.

Trzecie miejsce przypadło obecnemu prezydentowi Słupska, Robertowi Biedroniowi, który uzyskałby 8% głosów. Za nim znaleźli się Paweł Kukiz (5%), a także Bronisław Komorowski i Włodziemierz Cimowszewicz (obaj po 4%).

Większych szans nie mają ani Janusz Korwin-Mikke (3%), ani Ryszard Petru (2%). Co ciekawe w zestawieniu znaleźli się także Jerzy Owsiak (2%) oraz... Aleksander Kwaśniewski. Świetnie pokazuje to słaby stan wiedzy politycznej wśród wyborców. Kwaśniewski sprawował już bowiem funkcję prezydenta przez dwie kadencje i nie może kandydować ponownie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News