Jak wynika z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych, na czele zestawienia tradycyjnie znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Powody do poważnych obaw ma natomiast formacja Ryszard Petru, która ostatnimi czasy notuje ogromne spadki poparcia. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public, zdecydowanym liderem w zestawieniu poparcia partii politycznych jest niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość, na które chęć oddania głosu deklaruje 34% badanych.

Poważne problemy ma natomiast formacja Ryszarda Petru, która przez długi czas nie ustępowała z drugiego miejsca. Aktualnie spadła na trzecią pozycję z poparciem na poziomie 9%. Szanse na dogonienie drugiej w zestawieniu Platformy Obywatelskiej są raczej nikłe w najbliższym czasie, ponieważ formacja Grzegorza Schetyny ma aż o 10% więcej poparcia.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz to do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz’15 (8%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5%). Progu wyborczego nie przekroczyły lewicowa Partia Razem (2%) oraz formacja Janusza Korwin-Mikkego – Wolność (1%).

sondaz

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvp info

Zobacz również