UWAGA: jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Prawo i sprawiedliwość zapowiedziało, że polski system edukacji czekają ogromne zmiany. Największe z nich to likwidacja gimnazjów oraz koniec z dawaniem licealistom wolności wyboru co do kierunku ich edukacji.

Według przeprowadzonego przez Milward Brown sondażu, Polakom nie podoba się zapowiadana przez Prawo i Sprawiedliwość reforma. Aż 30 procent badanych jest zdecydowanie przeciwnych zmianom. Kolejne 12 procent to ludzie, którzy są im „raczej przeciwni”.

Reforma ma też swoich zwolenników – to 24% respondentów. 15% nie jest za ani przeciw, a 4% nie ma żadnego zdania na ten temat.

Im młodsze osoby, tym bardziej nie podoba im się reforma edukacji. W grupie wiekowej 18-24, aż 29% badanych jest przeciwko. W przedziale 25-34 to 43%, a w przedziale 35-44 – 45%.

Z sondażu wynika, że zwolennicy reformy to głównie ludzie starsi, którzy nigdy nie chodzili do gimnazjów w obecnej formie, a edukację mają już dawno za sobą. W grupach wiekowych powyżej 45 roku życia przeważają zwolennicy zmian Prawa i Sprawiedliwości.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:

źródło: wprost

...

Zobacz również