Sondaż: Polacy o wyjściu z Unii Europejskiej

W najnowszym sondażu Instytut Badań Rynkowych i Społecznych postanowił zbadać, jak Polacy nastawiają się wobec przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Okazuje się, że pomimo kolejnych działań partii rządzącej, obywatele kraju nad Wisłą są nastawieni zdecydowanie pozytywnie wobec Unii. Jak zawsze przypominamy jednak, że do każdego sondażu należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Bardzo silną grupę polskich euroentuzjastów można znaleźć wśród ludzi w przedziale wiekowym 35-44 lat. Aż 82% z nich zalicza się do grupy wspierającej obecność polski w Unii Europejskiej.

Jeszcze lepszy wynik UE zgarnęło wśród osób powyżej 65. roku życia. Wśród tej grupy tylko 4% ankietowanych określiło się jako przeciwnicy wspólnoty europejskiej.

Zdecydowanie najsilniejszą grupę wrogów UE znaleźć można wśród Polaków w przedziale wiekowym 18-24 lata. Co czwarty z nich (26% ankietowanych) chce, by Polska opuściła Unię Europejską.

Ogółem wynik poparcia dla Unii Europejskiej wśród Polaków jest bardzo pozytywny. Ponad 3 na 4 (78%) Polaków jest przeciwnych opuszczeniu UE przez Polskę.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News