Sensacja! PiS wygra następne wybory, już wszystko przesądzone?

Sensacja! PiS wygra następne wybory, już wszystko przesądzone?

Według liczb, które prezentuje najnowszy sondaż, PiS ma szansę na prawdziwy wyborczy sukces. Partia Jarosława Kaczyńskiego wraz ze swoimi koalicjantami może wygrać w nawet 10 województwach. Wybory samorządowe już niedługo!

Prawo i Sprawiedliwość słynie z wysokiego poparcia, które nie słabnie nawet w świetle ostatnich wydarzeń na ulicach Warszawy. Koalicja, która zwyciężyła w wyborach parlamentarnych 2015 roku, od tej pory cieszy się sporą przewagą nad resztą politycznej konkurencji. W czasie, w którym niektóre partie traciły zadziwiająco wiele punktów procentowych i wypadały nawet z Sejmu, PiS utrzymywał się, niewiele tracił, lub właśnie wiele zyskiwał. Główną przeciwniczką ekipy rządzącej w nadchodzących wyborach samorządowych nadal pozostaje Platforma Obywatelska, która by podnieść swoje szanse na wyborczy sukces, związała się tymczasowo z Nowoczesną. ZOBACZ TAKŻE: B. premier ujawnia: To Kaczyński zrobił z Wałęsy prezydenta Okazuje się jednak, że dało to niewiele, gdyż już kilka miesięcy przed jesienną elekcją, wiemy, że serce społeczeństwa nie bije w rytmie wyznaczonym przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer.

Sondaż: PiS na czele

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS jest spełnieniem najgorszych koszmarów sennych polityków sejmowej opozycji. Mogą być one efektem prowadzonej już od kwietnia zakrojonej na ogromną skalę kampanii wyborczej. Politycy Zjednoczonej Prawicy jeżdżą po kraju pod hasłem "Polska jest jedna", a do głosowania na swoich kolegów zachęcają nawet niestartujący politycy, jak Mateusz Morawiecki czy Beata Szydło. Z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że PiS ma szansę na przejęcie władzy w 10 sejmikach wojewódzkich. Są to sejmiki województw mazowieckiego - 38 proc., podlaskiego - 38 proc., kujawsko-pomorskiego - 30 proc., łódzkiego - 35 proc., lubelskiego - 39 proc., świętokrzyskiego - 42 proc., śląskiego - 33 proc., małopolskiego - 38 proc., podkarpackiego -  44 proc. i wielkopolskiego - 34 proc.

Jakie były wyniki wyborów samorządowych 2014?

W 2014 roku górą w samorządowym wyścigu po władzę górą była oczywiście dzisiejsza opozycja. Nawet w województwach, w których wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, koalicyjną władzę sprawują PO i PSL. ZOBACZ TAKŻE: Prof. Staniszkis: „On jest karykaturą. Duda zapisze się w historii jako żenujący prezydent” Władza w danym województwie, choć nie ma wielkiej niezależności od władz centralnych, ma w swojej dyspozycji spływające dotacje. źródło: fakty.interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News