Rząd PiS może się zwijać. Ogłoszono dramatyczne wyniki

Rząd PiS może się zwijać. Ogłoszono dramatyczne wyniki Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Sondaż, który został przeprowadzony przez IBRiS dla Faktu i Onetu, zadziwił obywateli swymi wynikami. Jak się bowiem okazuje, dobra passa Prawa i Sprawiedliwości może już dobiegać końca. Co czeka kandydatów ugrupowania rządzącego w czasie wyborów samorządowych 2018? Jakie mają szanse na zwycięstwo?

Najbliższe głosowanie, które odbędzie się już tej jesieni, wywołuje ogromne kontrowersje wśród krajowych wyborców. Wszyscy zgodnie zastanawiają się, które ugrupowanie zdoła zdobyć największe poparcie w dużych polskich miastach. Co ciekawe, może to nie być wcale rządzący obecnie PiS.

Sondaż: wybory samorządowe 2018

Dzięki wynikom sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu oraz Faktu możemy się dowiedzieć, kto obecnie pozostaje na prowadzeniu w wyścigu po fotel prezydentów Warszawy oraz Wrocławia. W obu tych przypadkach nie są to kandydaci partii Jarosława Kaczyńskiego. W stolicy wygrywa bowiem Rafał Trzaskowski, na którego w pierwszej turze chciałoby zagłosować 42,2% wyborców. Drugi jest oczywiście Patryk Jaki z poparciem na poziomie 32,7%. Gdyby między politykami doszło do drugiej tury, gospodarzem Warszawy zostałby kandydat Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej z wynikiem 53,5% głosów. Wiceministra sprawiedliwości wsparłoby za to 37,9% mieszkańców stolicy.

Kto zostanie prezydentem Wrocławia?

Co ciekawe, PiS obecnie przegrywa także we Wrocławiu. Na prowadzenie wysunął się bowiem kandydat Nowoczesnej i PO, Jacek Sutryk z poparciem wysokości 47%. Następna kandydatka, czyli reprezentująca partię rządzącą Mirosława Stachowiak-Różecka, zdobyła za to 29,3% głosów wśród ankietowanych. Czy więc PiS będzie musiał się pogodzić z brakiem kontroli nad ratuszami największych polskich miast? Tego dowiemy się już tej jesieni.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gersdorf nie ma litości dla Piotrowicza. Ostre oświadczenie, będzie batalia
  2. Wielka konferencja Morawieckiego! 2,5 miliona polskich rodzin dostanie dodatkowe pieniądze
  3. Poseł opozycji stracił CAŁĄ dietę. Skandaliczne metody PiS?
  4. Nieoficjalne: Tusk stanie na czele największej partii w Europie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News