Jak wynika z przeprowadzonej przez portal ewybory.eu sondy ulicznej Prawo i Sprawiedliwość zanotowało poważny spadek poparcia. Natomiast poparcie dla innych formacji nieznacznie wzrosło.

W opublikowanym przez portal ewybory.eu najnowszym sondażu ulicznym formacja Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 37,1% poparcia. W porównaniu z poprzednim badaniem jest to spadek blisko o 10%.

Na drugim miejscu znajduje się tradycyjnie Platforma Obywatelska, która zanotowała nieznaczny wzrost poparcia o 3% i może aktualnie liczyć na 24,2% głosów. Według sondażu ewybory.eu w polskim parlamencie znalazłoby się jeszcze 4 partie – Zjednoczona Lewica SLD+TR (15,3% – wzrost o 3,3%), KORWiN (6,3% – wzrost o 3,5%), Kukiz’15 (5,5% – wzrost o 1%) i PSL (5,5% – wzrost o 0,5%).

Poza parlamentem znalazłyby się natomiast NowoczesnaPL z 4% głosów (wzrost o 1,1%), KWW Zbigniewa Stonogi 1% (spadek o 1,5%), KWW G.B Szczęść Boże 0,5%, Polska Partia Pracy Sierpień ’80 0,3%, Zjednoczona Lewica SdPl+WiR 0,2% oraz partia Razem z wynikiem 0,1%.

źródło: ewybory.eu / fot. infogr.am
źródło: ewybory.eu / fot. infogr.am

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: ewybory.eu

...

Zobacz również