Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej, poparcie dla dwóch głównych rywali na polskiej scenie politycznej tj. Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości spada. Ponadto w Sejmie oprócz dwóch wspomnianych znalazłyby się jeszcze tylko dwie formacje. 

Według sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska, poparcie dla obozu rządzącego spadło o 2 punkty procentowe. Aktualnie formacja Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na głosy 34% badanych.

Spadek (także 2%) zanotowała również największa rywalka Prawa i Sprawiedliwości – Platforma Obywatelska, którą aktualnie popiera 15% Polaków.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 11% oraz formacja Pawła Kukiza, na którego zagłosowałoby 9% respondentów.

Pozostałe formacje nie przekroczyłyby progu wyborczego. Sojusz Lewicy Demokratycznej, KORWIN, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz lewicowa Razem uzyskały w badaniu TNS po 3%.

Na uwagę zasługuje również odsetek Polaków, którzy nie popierają żadnej z formacji funkcjonujących na polskiej scenie politycznej, a jest ich aż 19%.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh, źródło: tns polska

...

Zobacz również