Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Wiemy, gdzie wygra PiS

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Wiemy, gdzie wygra PiS Źródło: screen/youtube/ LosDiabolos7

Sondaż wykonany dla Faktu pokazuje, że PiS wciąż ma wielu zwolenników w naszym Kraju. Ich plan minimum został wykonany, a walczyć mają zamiar o dużo więcej. Podział mandatów nie pozostawia już złudzeń. 

Sondaż wykonany dla Faktu potwierdza to, czego wielu się obawiało - PiS wciąż ma wielu zwolenników w naszym kraju, a na niektórych obszarach są wręcz nie do pokonania. Co więcej, partia dzięki sondażowi wie, że jej minimum oczekiwań zostało już spełnione, teraz zapowiadają walkę o więcej, co zresztą od pewnego czasu bezustannie robią. Wciąż powstają inicjatywy przekonujące Polaków do wzięcia udziału w wyborach oraz postawieniu krzyżyka przy partii sterowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Regularnie pojawiają się również nowe sondaże, które na bieżąco monitorują postępy partii. Ostatni wykonany dla Faktu jasno pokazuje, gdzie PiS wygra.

Kampania wyborcza PiS

Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego już czasu walczy o sympatię oraz głosy wyborców, choć trzeba przyznać, że nie zawsze z oczekiwanym przez nich skutkiem. Niedawno pojawił się raport według którego Polacy nie chcą kolejnej kadencji Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta naszego kraju, z drugiej strony jednak nie widzą nikogo, kto mógłby go zastąpić. W takiej sytuacji partia postawiona jest przed bardzo ciężką decyzją na której podjęcie mają co raz mniej czasu. Niedawno głośno się zrobiło się o billboardach, które stanęły w całej Polsce, a których autorami jest koalicja Obywatelskiej PO oraz Nowoczesnej. Prezentowana na twarz Jarosława Kaczyńskiego opatrzona była wielkim napisem "PiS wziął miliony" oraz różnymi podpisami pokroju "a wszystko drożeje" czy "a tanich mieszkań nie ma". W odpowiedzi na to Tomasz Poręba będący szefem sztabu PiS zaprezentował niedawno własny plakat partii Kaczyńskiego na którym widnieje twarz dziecka z podpisem "PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom". Prawo i Sprawiedliwość w dużej mierze buduje swój pozytywny wizerunek na zestawieniach z rządami PO. Porównywane już były ich sukcesy w kwestii ściągalności podatku VAT oraz podejście do politycznych przeciwników. Obecny rząd podkreśla, że poprzednicy bezustannie oskarżali i obgadywali PiS, podczas gdy oni nie tracą na to czasu, bo ciągle działają i nie boją się podejmowania odważnych decyzji.

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. PiS wciąż cieszy się ogromną popularnością

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRIS wykonanego dla Faktu, Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Przeczytać w nim możemy, że PiS stoi na podium, jeśli chodzi o poparcie w wyborach do sejmików wojewódzkich z wynikiem na poziomie 31,9%. Daleko za nim jest Koalicja Obywatelska z 25,7%, a trzecie miejsce zajęło PSL osiągając wynik 13,3%. Jest niemal pewne, że PiS do 21. października osiągnie sukces w trzech sejmikach - będzie to podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie. Wynik na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielki, lecz skalę pokazują słowa jednego z polityków PiS który uznał, że jest to spełnienie minimum partii i teraz walczyć będą dalej tak, by spełnić marzenie i wygrać w siedmiu sejmikach. Jak wynika z symulacji socjologa Marcina Palade, PiS w tym momencie ma szansę wygrać w ośmiu sejmikach, lecz nie oznacza to, że będą w nich rządzić. - Niektórym zaczyna odbijać i mówią o 7-10 sejmikach do wygrania. I jak potem wytłumaczymy, że dojście do władzy w trzech–czterech to sukces? Według naszej symulacji, w trzech sejmikach PiS rządziłoby bez koalicjanta. Tam, gdzie koalicja jest niezbędna, pojawia się pytanie: czy PSL (mazowieckie) lub SLD (lubelskie, podlaskie, łódzkie) będą gotowe porozumieć się z partią Jarosława Kaczyńskiego? - tłumaczy jeden z polityków PiS.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Rząd PiS wyszedł z niespodziewanym projektem. „Rak nas zabija. Musimy z nim walczyć”
  2. Tajne spotkanie premiera z Małgorzatą Gersdorf! To się miało nie wydać
  3. Gersdorf triumfuje. Przełomowa deklaracja Morawieckiego
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu