Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla portalu oko.press, formacja Jarosława Kaczyńskiego nie musi się martwić o utratę władzy. Notowania opozycji jeszcze nigdy nie były tak słabe w porównaniu do obozu władzy. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to większość w Sejmie – jeszcze większą niż teraz – zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość, na które aktualnie chce głosować aż 41% Polaków.

Prawie dwukrotnie mniejszy wynik uzyskała druga w kolejności Platforma Obywatelska, na formację Grzegorza Schetyny chce głosować 26% badanych.

Na podium znalazłby się jeszcze Kukiz’15 z wynikiem 12%. Powody do zmartwień ma z kolei Ryszard Petru, którego partia wciąż traci poparcie i aktualnie może liczyć jedynie na 7% głosów.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które ledwo uzyskuje 5%.

5% progu wyborczego nie przekroczyłyby takie partie jak Sojusz Lewicy Demokratycznej (4%), lewicowa Razem (4%), oraz partia Janusza Korwin-Mikke – Wolność (3%).

Jak komentują eksperci, to już kolejny sondaż pokazujący, że opozycja ma ogromne problemy i jeśli tak dalej pójdzie to Prawo i Sprawiedliwość uzyska w następnych wyborach pełnię władzy.

 

...

Zobacz również