Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Millward Brown, liderem notowań pozostaje cały czas Prawo i Sprawiedliwość. Największy spadek zaliczyła zaś formacja Pawła Kukiza. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Gdyby wybory odbywały się teraz to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby tradycyjne 34% głosów. Daleko za formacją Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się .Nowoczesna zdobywając 19% poparcia. Na podium znalazłaby się jeszcze Platforma Obywatelska, którą popiera aktualnie 14% pytanych.

Co ciekawe, uzyskująca w większości badań opinii społecznej po 8-10% formacja Pawła Kukiza zanotowała poważny spadek poparcia i gdyby wybory odbywały się teraz to obecność w Sejmie Kukiz’15 byłaby pod ogromnym znakiem zapytania – formacja uzyskała w badaniu zaledwie 4%.

Innym zaskoczeniem jest wzrost poparcia dla partii Janusza Korwin-Mikkego, która uzyskała w sondażu MB 6% co dałoby jej miejsce w polskim parlamencie. Wzrost poparcia zanotował także Sojusz Lewicy Demokratycznej, który zdobył 5%.

Reszta formacji nie przekroczyłaby 5% progu wyborczego tj. Polskie Stronnictwo Ludowe 4%, Partia Razem 3%, Ruch Narodowy 2%.

Aż 9% Polaków wciąż nie popiera żadnej z formacji lub odmawia udzielenia odpowiedzi.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


bh, źródło: millward brown dla gazeta.pl

Zobacz również