Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzanego przez TNS Polska, Prawo i Sprawiedliwości – mimo kontrowersji wokół działań obozu władzy – uzyskało ogromną przewagę nad pozostałymi formacjami. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Gdyby wybory odbywały się teraz to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 34% badanych. Daje to tym samym kilkanaście procent przewagi nad drugą w kolejności Platformą Obywatelską, która musi się aktualnie zadowolić poparciem na poziomie 17%.

Notująca wcześniej duży wzrost poparcia Nowoczesna Ryszard Petru (powyżej 20% w innych badaniach) uzyskała w sondażu TNS Polska jedynie 9%. Tuż za nią uplasowała się formacja Pawła Kukiza, na którą chce głosować tradycyjne 8%.

Pozostałe formacje polityczne nie przekroczyłyby nawet progu wyborczego. Oddanie swojego głosu na Sojusz Lewicy Demokratycznej zadeklarowało 3% pytanych. Identycznie w przypadku Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Poparcie na poziomie 2% uzyskały natomiast KORWiN, Razem i Twój Ruch. Z kolei 18% Polaków nie widzi na polskiej scenie politycznej formacji, na którą mogliby oddać swój głos w wyborach.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tns polska / wp

...

Zobacz również