Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla dziennika „Rzeczpospolita”po prawej stronie sceny politycznej ma miejsce niemała niespodzianka. Po miesiącach dosłownego nieistnienia w badaniach opinii publicznej go gry wraca Kongres Nowej Prawicy i od razu staje się zagrożeniem dla KORWiN-y. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach to wygrałoby je tradycyjnie Prawo i Sprawiedliwość uzyskując wynik 30,2%. Na drugim miejscu uplasowałaby się formacja Ryszarda Petru, Nowoczesna, której poparcie aktualnie deklaruje 20,1% Polaków.

Na podium znalazłaby się jeszcze Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 16,7% respondentów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy formacje tj. Kukiz’15 (8,9%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,7%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5,1%). Progu nie przekroczyłaby lewicowa Razem, której poparcie wyraziło 2,7% badanych.

Prawdziwą niespodzianką jest jednak sytuacja na prawicy, gdzie była i aktualna formacja stworzona przez Janusza Korwin-Mikkego uzyskały identyczny wynik tj. 1,1%. To z pewnością zwiastuje dalsze niespodzianki i oznacza poważne zagrożenie dla KORWIN-y ze strony Kongresu Nowej Prawicy.

Fakt poprawy notowań swojej formacji skomentował na jednym z portali społecznościowych Jacek Wilk.

wilk

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: ibris dla rzeczpospolitej

Zobacz również