Jak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, opozycja skupiona wokół Komitetu Obrony Demokracji radzi sobie coraz gorzej. Kukiz’15 zanotował lepszy wynik od Nowoczesnej, a Twój Ruch wraca do gry przeganiając lewicową Razem. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

W najnowszym badaniu poparcia partii politycznych przeprowadzonym przez TNS Polska, obóz rządzący Prawa i Sprawiedliwości nadal utrzymuje ogromną przewagę nad opozycją. Partia rządząca uzyskała dwukrotnie wyższy wynik (36%) niż druga w kolejce Platforma Obywatelska (18%).

Co ciekawe, dotychczasowo trzecią w większości zestawień Nowoczesną przegonił Kukiz’15, który może aktualnie liczyć na 9% głosów. Formacja Ryszarda Petru traci, spadając do poparcia na poziomie 8%.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało w badaniu TNS Polska 5%. Sojusz Lewicy Demokratycznej i KORWiN uzyskały po 3%.

Wartym uwagi jest kompletny brak poparcia dla lewicowej partii Razem i jednoczesny wzrost poparcia dla Twojego Ruchu. Obydwie partie balansują jednak na marginesie błędu statystycznego. Twój Ruch 1%, Razem 0%.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źróło: tns polska

...

Zobacz również