Sondaż: Kto zostanie nowym prezydentem Warszawy? Jest dwóch faworytów

Sondaż: Kto zostanie nowym prezydentem Warszawy? Jest dwóch faworytów Źródło: fot. wikimedia / Adrian Grycuk / Rafał Trzaskowski

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez sondażownię IBRIS, o fotel prezydenta Warszawy będą konkurować głównie dwie osoby. Reszta nie ma większych szans i raczej się to nie zmieni. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Mimo, że do wyborów samorządowych zostało jeszcze sporo czasu, a formacje polityczne nie wystawiły jeszcze oficjalnych kandydatów to można zauważyć już kreujących się faworytów o stanowisko prezydenta stolicy.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytano Warszawiaków o to kogo widzieliby na stanowisku prezydenta miasta (Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła już, że nie będzie ubiegać się o kolejną reelekcję).

W badaniu wykreowało się dwóch faworytów tj. kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowałoby 27,2% mieszkańców stolicy oraz Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości, którego popiera 27%.

Wspomnieni faworyci mają ogromną przewagę nad pozostałymi politykami, których wymieniono w badaniu.

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 uzyskał zaledwie 10,6%, tuż za nim uplasowali się Ryszard Kalisz (8,3%) oraz Ryszard Petru (8%). Dalej jest Barbara Nowacka (7,8%), Piotr Guział (2,3%) oraz Jakub Stefaniak (0,3%).

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News