W związku z pierwszymi 100 dniami rządu Prawa i Sprawiedliwości Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, w którym mimo, że rząd PiS oceniany jest źle to formacja Kaczyńskiego wciąż pozostaje na pozycji lidera. Wartym uwagi jest również katastrofalny wynik Platformy Obywatelskiej. Jak zwykle podkreślamy, że do każdego badania należy podchodzić z dystansem.

Ponad połowa Polaków (51%) źle ocenia rząd Beaty Szydło. Przeciwnego zdania jest 31% a 18% nie wyrobiło sobie jeszcze opinii.

Pollster zapytał również Polaków o to, na którą formację polityczną oddaliby swój głos gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę.

Liderem notowań, mimo złej oceny rządu, pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, którego poparcie deklaruje 27% badanych. Na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna z wynikiem 22%, potem Kukiz’15 z 11% poparcia. Na czwarte miejsce spadła dotychczasowa stała bywalczyni na podium, Platforma Obywatelska, której poparcie deklaruje już zaledwie 11% Polaków.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie formacje. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe mogą liczyć na poparcie na poziomie 5%. Pozostałe partie nie przekroczyły progu wyborczego.

Natomiast 12% Polaków nie jest zdecydowanych na kogo oddaliby swój głos w wyborach.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: Instytut Badań Pollster dla Super Express

...

Zobacz również