Najnowszy sondaż. Kaczyński nie będzie zadowolony

Najnowszy sondaż. Kaczyński nie będzie zadowolony Źródło: Fot. Wikipedia

Sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator nie jest zbyt optymistyczny dla Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że partia Jarosława Kaczyńskiego może mieć już niedługo spore problemy. Co zrobi lider partii rządzącej?

Sondaż ten zbadał obecne sympatie polityczne wyborców i pokazał jak rozłożyłyby się głosy, gdyby dziś miało dojść do wyborów parlamentarnych. Wyniki te są zaskakujące, bo po raz pierwszy od bardzo dawna możliwa jest utrata władzy przez PiS! Zgodnie z jej wynikami, jeden ze scenariuszy zakłada, że większość w parlamencie mogłaby zdobyć ktoś inny. Estymator przeprowadził sondaż na zlecenie serwisu DoRzeczy.pl. Wynika z niego, że największym poparciem w Polsce wciąż cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego, która uzyskałaby dziś 39,7% poparcia. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska, zdobywając 28,2% głosów, a trzecia byłaby Wiosna, która cieszy się poparciem w wysokości 8,6%.

Sondaż przekazuje niespodziewane wiadomości. Jakie wyniki dla PiS?

Do Sejmu dostałyby się także Kukiz'15 (7,4%) i PSL (5,9%). W tej sytuacji ponownie wygrałaby partia, która obecnie tworzy rząd, jednak miałaby spory problem. PiS nie osiągnąłby większości, wobec czego byłby zmuszony zawiązać koalicję z inną z partii. Może to się obecnie wydawać mało możliwe, zwłaszcza patrząc na nazwy tych ugrupowań, które zdołałyby uzyskać mandaty. Co ciekawe, gdyby wszystkie pozostałe partie, które są dziś w opozycji, mogłyby wspólnie stworzyć wielką koalicję, która pozwoliłaby przejąć władzę od Prawa i Sprawiedliwości.
źródło: Fakt   Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News