Sondaż: Kaczyński może odetchnąć z ulgą, PiS wyskoczyło z dołka

Sondaż: Kaczyński może odetchnąć z ulgą, PiS wyskoczyło z dołka Źródło: źródło: wikimedia.org/Kalinka261015, flickr.com

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzony przez Kantar Public dowodzi, że PiS wyszło z kryzysu, o jakim informowaliśmy jeszcze kilka tygodni temu. Partia Kaczyńskiego zanotowała znaczny wzrost poparcia i "uciekła" opozycji. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z dużym dystansem.

Według badania Kantar Public przeprowadzonego 5 kwietnia, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na miejsce w Sejmie mogłoby liczyć pięć partii. Formacją o najmniejszym poparci byłoby SLD, które zanotowało w sondażu 5%. Następna byłaby Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 10%.

Na poziomie 13% uplasowało się natomiast ugrupowanie Kukiz'15, które w badaniu Kantar Public zgarnęło 13%. Natomiast największą partią opozycyjną wciąż pozostaję Platforma Obywatelska, która cieszy się sporym wynikiem, bo aż 26%.

Są jednak dobre wieści dla PiS. Partia rządząca zdystansowała się znacznie od PO i z poparcia wyższego od opozycji jedynie o 2 pkt. procentowe (29% do 27%) wskoczyła na poziom 35%. Ma tym samym 9 pkt. procentowych przewagi nad PO. Jak podają eksperci, to z powodu tego, że wrzawa po walce z Donaldem Tuskiem zdążyła już opaść. PiS tymczasem jest na fali po świętowaniu roku funkcjonowania programu Rodzina 500+, który cieszy się popularnością wśród społeczeństwa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News