Sondaż: Ilu Polaków popiera budowę elektrowni atomowej w Polsce? Rekordowy wynik

Sondaż: Ilu Polaków popiera budowę elektrowni atomowej w Polsce? Rekordowy wynik Źródło: fot. wikimedia / Emmelie Callewaert

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii, poparcie dla budowy w Polsce elektrowni atomowej wciąż rośnie. W organizowanym co roku badaniu zanotowano właśnie najwyższy wynik w jego historii. Jak zawsze przypominamy również, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Według wielu ekspertów oraz dużej części społeczeństwa budowa elektrowni atomowych pozwoliłaby nam zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne oraz uskutecznić walkę z globalnym ociepleniem.

Od 2012 roku na zlecenie ministerstwa energii cyklicznie przeprowadzane są badania opinii społecznej na ten temat. W 2017 zanotowano rekordowo wysokie poparcie dla pomysłu budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Jeśli wierzyć wynikom sondażu to aż 61% Polaków popiera budowę nowoczesnej elektrowni (wzrost aż o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim). Przeciwnego zdania jest 34% badanych.

Co ciekawe, aż 48% z nas nie ma nic przeciwko, by taka elektrownia pojawiła się w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Ponadto 68% Polaków uważa, że dzięki elektrowniom atomowym nasz kraj mógłby polepszyć swoje bezpieczeństwo energetyczne.

Z kolei 79% Polaków zgadza się na to, by budowa elektrowni atomowych była wspierana finansowo przez polski rząd.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News