Niewiarygodny wynik PiS w sondażu. Diametralnie różni się od innych badań

Niewiarygodny wynik PiS w sondażu. Diametralnie różni się od innych badań Źródło: For. Flickr/Kancelaria Sejmu

Sondaż przeprowadzony przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl zadziwił ogromną część opinii publicznej. Wynik poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości różni się bowiem diametralnie od rezultatów innych badań. Wskazuje także na fakt, iż partia rządząca wychodzi z wizerunkowego dołka osiągniętego po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Sondaż, który przeprowadzono dla jednego z konserwatywno-liberalnych mediów, znalazł się dziś na językach całej Polski. Jego wynik, szczególnie w kontekście osiągniętego przez Prawo i Sprawiedliwości sukcesu, wywołał w mediach burzliwą dyskusję. Niektórzy zarzucali osobom odpowiedzialnym za przeprowadzenie badania kłamstwo oraz próby agitacji na rzecz ugrupowania kierowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.

Sensacyjny sondaż z niebotycznym wynikiem Prawa i Sprawiedliwości sprowokował kontrowersje

Według sondażu na partię rządzącą swój głos chciałoby bowiem oddać aż 42,4 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 31,1 proc., a podium zamknęło Kukiz'15 z wynikiem 8,6 proc. Co ciekawe, w podobnym rozdaniu próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze jedynie Polskie Stronnictwo Ludowe. Do Sejmu nie weszliby za to przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wolności, Razem, Nowoczesnej oraz Teraz!. Co ciekawe, w sondażu nie wzięto w ogóle pod uwagę ruchów kształtujących się rzekomo wokół Roberta Biedronia oraz ojca Tadeusza Rydzyka.

Diametralne różnice między wynikami sondaży dużych pracowni

Warto zaznaczyć, że wynik osiągnięty w badaniu przez Prawo i Sprawiedliwość jest naprawdę gigantyczny szczególnie w zestawieniu z poparciem dla partii tuż po śmierci Pawła Adamowicza. Wtedy w badaniu Kantar Millward Brown, które przeprowadzono dla "Gazety Wyborczej", partia rządząca mogła liczyć jedynie na poparcie 30 procent ankietowanych, a Koalicja Obywatelska traciła do niej jedynie 5 pkt proc. Niespodziewanie, chociaż echa gdańskiej tragedii wcale nie ucichły, obóz władzy zanotował doskonały dla siebie wynik, wracając na znacząco oddalony od innych ugrupowań szczyt. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Jako że różnica między rezultatami sondaży okazała się naprawdę ogromna, choćby w kontekście ewentualnego rozdzielenia mandatów w niższej izbie parlamentu między przedstawicieli poszczególnych formacji, wielu obserwatorów krajowej polityki szybko zarzuciło twórcom badania stronniczość. W krytycznych komentarzach, które cytuje dziś wiele polskich mediów, twierdzono między innymi, że badanie została "zrobione w redakcji", a wynik jest nienaturalnie podbijany dla zwiększenia realnego poparcia wobec Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko to pozostaje jednak oczywiście jedynie w strefie domysłów i przypuszczeń krytyków. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jest trzeci kandydat do wyborów w Gdańsku. To wnuk legendy Solidarności
  2. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  3. Prawda o Stefanie W. Na wszystko miało wpływ jedno wydarzenie z przeszłości?
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Los setek tysięcy beneficjentów 500 plus zostanie przesądzony. Już niedługo oficjalny komunikat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News