Obóz władzy z pewnością nie uzna najnowsze badanie poparcia partii politycznych przeprowadzone przez IBRIS za sukces. Formacja Jarosława Kaczyńskiego traci, a jeden z największych rywali tj. Nowoczesna niebezpiecznie dogania PiS stając się największym zagrożeniem dla partii rządzącej. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie wydarzenia i kontrowersje wokół prób zaostrzenia prawa antyaborcyjnego (całkowity zakaz przerywania ciąży oraz karanie więzieniem kobiet, które się temu zabiegowi poddadzą) nie działają na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

Formacja Jarosława Kaczyńskiego zanotowała poważny spadek poparcia i pierwszy raz od bardzo długiego czasu uzyskała wynik poniżej 30% tj. 29%.

Co jednak jeszcze bardziej może nie zadowolić polityków obozu władzy to fakt, że jeden z największych rywali politycznych, czyli Nowoczesna Ryszarda Petru zyskuje na poparciu i zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym badaniu Nowoczesna uzyskała 25% głosów.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze cztery formacje tj. Platforma Obywatelska (13%), Kukiz’15 (10%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (5%) oraz – co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem – lewicowa Razem (5%).

Poza parlamentem znalazłyby się takie partie jak KORWiN (3%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (3%).

sondaz

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: ibris dla rzeczpospolitej

...

Zobacz również