Według danych rosyjskiej pracowni socjologicznej WCIOM z roku na rok coraz większa liczba Rosjan deklaruje wiarę w Boga. Najnowsze badania dowodzą, że jako wierzących określa się 67% Rosjan.

Według danych agencji w ciągu ostatnich 25 lat liczba wierzących Rosjan wzrosła aż o 18%. W roku 1991 wiarę w Boga deklarowało 49% ankietowanych, kiedy w 2016 liczba ta wzrosła do 67%. Coraz więcej osób wierzy też w „siły wyższe”, według najnowszego badania jest to 47% rosyjskiego społeczeństwa. Dla porównania w roku 1991 wiarę w siły nadprzyrodzone deklarowała zaledwie 1/4 Rosjan.

Prawie połowa Rosjan (48%) wierzy w życie po śmierci, w porównaniu do roku 1991 liczba takich osób wzrosła aż o połowę. Wiarę w istnienie raju oraz diabła zadeklarowało 40% badanych. 50% uczestników badania wierzy w cuda.

W porównaniu do roku 1991 nie zmieniła się za to liczba osób, które domagają się cenzurowania wszelkich form sztuki, które w jakikolwiek sposób krytykują, bądź naśmiewają się z religii. Cenzury domaga się 58% rosyjskich obywateli.

W roku 2014 podobne badania przeprowadziła Fundacja Opinii Publicznej. Wtedy wiarę w Bogda zadeklarowało 77% obywateli. 69% Rosjan określiło siebie jako prawosławnych, a 5% jako muzułmanów. 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron, źródło: https://tvrain.ru/news/vtsiom-408353/

...

Zobacz również