Wyborcy PiS najmniej zmobilizowani. Sondaż ujawnił poważny problem partii rządzącej

Wyborcy PiS najmniej zmobilizowani. Sondaż ujawnił poważny problem partii rządzącej Źródło: Screen/Youtube/OKO Press

Sondaż przeprowadzony w ostatnim czasie w związku ze zbliżającymi się wyborami, może zaniepokoić partię rządzącą. Okazuje się, że wyborcy PiS są najmniej zmotywowani do działania. Zapewne jest to dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego poważny problem.

Sondaż dotyczący zbliżających się wyborów do Sejmu może zaniepokoić partię rządzącą. Jego wyniki wskazują na to, że PiS ma poważny problem ze swoimi wyborcami. Jest to grupa najmniej zmobilizowana do działania. 

Sondaż zaniepokoi Kaczyńskiego?

Sondaż zorganizowany przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej", powinien zaniepokoić Jarosława Kaczyńskiego. Jego partia cieszy się zdecydowanie największym poparciem społecznym w naszym kraju, ale ma poważny problem z wyborcami, który został ujawniony przez to badanie.

Chodzi o mobilizację w związku z październikowymi wyborami do Sejmu. Wygląda na to, że PiS będzie musiał wziąć się do pracy i przekonać swoich sympatyków do tego, żeby w ogóle wybrali się na głosowanie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 


Problem PiS-u

Społeczne poparcie jest oczywiście kluczowe, jeżeli chce się zwyciężyć w wyborach. Jednak samo deklarowanie, że ktoś odda głos na PiS wcale nie znaczy jeszcze, że jest to pewne. Liczą się bowiem głosy, które trafią do urny. Sympatycy partii rządzącej są według sondażu najmniej zmobilizowani. 64% wyborców ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego uważa się za "bardzo" lub "raczej" zdeterminowanych do pójścia na wybory, a aż 27% – średnio. 

Taki wynik jest dość rozczarowujący i może martwić prezesa Kaczyńskiego. Sondaż pokazuje, że opozycja jest dużo bardziej zdeterminowana, bo aż 89% ocenia swoją determinację w związku z wyborami na "bardzo mocną" lub "mocną". Wrogowie partii rządzącej chcą zrobić wszystko, żeby tym razem PiS nie wygrał. 

Jarosław Kaczyński będzie musiał jakoś poradzić sobie z tymi niepokojącymi doniesieniami i wymyślić sposób na zmotywowanie swojego elektoratu do pójścia do urn, jeśli rzeczywiście chcą rządzić Polską kolejną kadencję. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Ostatnia prosta przed październikowymi wyborami może się okazać niezwykle emocjonująca. Partie wytoczą zapewne wszystkie swoje działa w walce o głosy ludzi. O tym, kto zwycięży, przekonamy się już 13 października. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza   

Źródło: Na Temat 

Następny artykuł