Nawet 5 partii w Sejmie po wyborach. Lewica się odradza?

Nawet 5 partii w Sejmie po wyborach. Lewica się odradza? Źródło: Wikipedia/Kpalion

Sondaż przeprowadzony odnośnie do zbliżających się wyborów wskazuje pewne wyraźne tendencje. Okazuje się, że nawet 5 partii ma szansę na wejście do Sejmu. Według badań można również dojść do wniosku, że polska lewica wreszcie się odradza.

Sondaż dotyczący zbliżających się wyborów przyniósł dość niespodziewane rezultaty. Jeżeli wszystko się sprawdzi, będziemy mogli spodziewać się aż 5 partii w Sejmie. Badanie wskazuje również na to, że polska lewica wzięła się poważnie do pracy i rośnie w siłę. 

Sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń 

Sondaż przeprowadzony w dniach 25-26 września przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje jak na ten moment rozkładają się siły polityczne głosy w obliczu zbliżających się październikowych wyborów. Wygląda na to, że można spodziewać się dostania się do Sejmu aż 5 partii. 

Wśród odpowiedzi ankietowanych wciąż widać przewagę partii rządzącej. PiS nadal cieszy się bowiem ogromnym poparciem społecznym. To, co może zdziwić wiele osób, to wynik Lewicy. Do wyborów został zaledwie miesiąc, ale być może na finałowym etapie kampanii, dojdzie jeszcze do jakichś zmian w klasyfikacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

5 najsilniejszych partii w Polsce

Na pierwszym miejscu według sondażu plasuje się PiS, z wynikiem 40%. Poparcie dla partii Jarosław Kaczyńskiego względem sierpniowego sondażu wzrosło o 1 punkt procentowy. Na drugim miejscu znajduje się natomiast Koalicja Obywatelska, będąca fuzją Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Osiągnęła bowiem 28% poparcia, co oznacza, że jej notowania spadły o 2 punkty procentowe. 

Ostatnie miejsce na podium zajęła rosnąca w siłę Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Partia Razem), której udało się zdobyć 10% głosów społeczeństwa. Może nie jest to szczególnie imponujący wynik, ale świadczy o tym, że środowiska lewicowe wreszcie wzięły się do roboty i można mówić o swego rodzaju odrodzeniu lewej strony polskiej sceny politycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Pies cały czas chodził za właścicielką i wąchał jej nos. Kobieta poszła do lekarza i usłyszała straszną diagnozę

Nieznacznie podskoczyły notowania Konfederacji (KORWiN i Ruch Narodowy), której udało się osiągnąć 7% poparcia. Wielką piątkę zamyka PSL i Kukiz'15, z wynikiem 5%. Warto zaznaczyć, że próba badania wyniosła 1005 osób, a możliwy błąd pomiaru wynosi 3 punkty procentowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocy
  2. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  3. Takich paznokci hybrydowych jeszcze nie było! Kobiety oszalały na ich punkcie, to największy hit jesieni 2019
  4. Duchowny adoptował 70 dzieci, myśleli, że jest święty. Okazało się, że za zamkniętymi drzwiami zgotował im piekło
  5. Przedszkolanki nie chcą 2-letniej Zosi w żłobku. Ich tłumaczenie jest tak żenujące, że aż robi się przykro

Źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News