Według sondażu TNS Polska, prawie połowa Polaków jest zdania, że nasz kraj zmierza w złym kierunku. Badanie wykonano na początku lutego na grupie 1002 mieszkańców Polski.

Wyniki badania wykazują, że duża część obywateli jest przekonana o złym kierunku, w którym zmierza Polska. 49% ankietowanych uważa, że sytuacja w kraju jest zła. Przeciwnego zdania jest 31% badanych.

Najwięcej negatywnych ocen (61%) pochodzi od ludzi z przedziału wiekowego 40-49 lat. Z kolei najwięcej pozytywnych odpowiedzi pochodzi od osób w wieku 60 i więcej lat – 36%. Także zamieszkanie ma znaczenie. Według badania, mieszkańcy miast są bowiem gorszego zdania o sytuacji w kraju, niż mieszkańcy wsi.

Jeśli brać pod uwagę wykształcenie ankietowanych, można oszacować, że najwięcej negatywnych ocen pochodzi od osób z wykształceniem wyższym – 60%. Z kolei najmniej takich ocen pochodzi od osób z wykształceniem zawodowym – 48%.

Badanie wykazało także, że najwięcej pozytywnych ocen (78%) pochodzi od wyborców PiS. Natomiast 83% osób spośród wyborców Nowoczesnej jest przekonanych o złej sytuacji w kraju.

Podczas badania ankietowani mogli ocenić także sytuację gospodarczą kraju. W tej materii Polacy także nie są dobrej myśli. 50% ankietowanych uważa, że kraj znajduje się w kryzysie. 45% badanych nie widzisz szans na zmiany w ciągu nadchodzących 3 lat. Negatywnie oceniana jest także sytuacja na rynku pracy – 58% badanych uważa, że znalezienie pracy w Polsce jest trudne lub niemożliwe.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvn24.pl
pt

Zobacz również