Afera Piebiaka nie wpłynęła na notowania PiS. Partia rządząca ma jednak problem

Afera Piebiaka nie wpłynęła na notowania PiS. Partia rządząca ma jednak problem Źródło: Sejm.gov.pl

Sondaż dotyczący nadchodzących wyborów prezentuje się bardzo ciekawie. Wygląda na to, że afera Piebiaka nie zmieni notowań PiS. Nie oznacza to jednak, że partia rządząca nie ma żadnych problemów.

Sondaż dotyczący nadchodzących wielkimi krokami wyborów parlamentarnych zapowiadał się bardzo ciekawie. Wobec ostatnich doniesień o drastycznie malejącej przewadze Prawa i Sprawiedliwości wydawało się, że w Sejmie może dojść do wielkiego przełomu, a władza znów może trafić do Platformy Obywatelskiej. Najnowsze badania rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Okazuje się, że obecnie rządzące ugrupowanie może wciąż cieszyć się bardzo dużym poparciem. Nie zmienia tego nawet słynna afera z udziałem wiceministra sprawiedliwości, który za popełniony przez siebie błąd musiał zapłacić dymisją. Nie oznacza to jednak, że partia rządząca nie ma żadnego problemu. Pojawił się zauważalny kłopot.

Sondaż daje wysokie poparcie PiS-owi

Pojawił się najnowszy sondaż autorstwa IBRIS, który wskazuje na bardzo wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wynikami badania miałoby wynosić ono aż 41,3%. Największa partia opozycyjna, jaką jest Platforma Obywatelska, mogłaby w tej sytuacji liczyć na jedynie 25% poparcia, a ostatnie miejsce na podium zajęłaby Lewica z poparciem w wysokości 13,3%.

Do Sejmu dostałyby się również Koalicja Polska i Konfederacja, które mają nieco ponad 5% głosów w opublikowanym niedawno sondażu. Wyniki są więc naprawdę dobre dla Prawa i Sprawiedliwości, jednak trzeba pamiętać, że niedawno usłyszeliśmy o aferze, która doprowadziła do pojawienia się wielkiego problemu. 

Sondaż wskazuje na wysokie zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości

Aż 49,7% badanych twierdzi, że to Zbigniew Ziobro ponosi winę za "aferę Piebiaka", czyli ujawnienie skandalicznej informacji o istnieniu tak zwanej farmy trolli, która miała za zadanie manipulować wizerunkiem sędziów. 35,1% osób dodaje, że minister sprawiedliwości powinien w najbliższej przyszłości ustąpić ze swojego stanowiska.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest nowoczesna metoda na wykrywanie nowotworu. Polacy długo nie będą mieć do niej dostępu, powód jest bardzo smutny
2. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wygląda więc na to, że Prawo i Sprawiedliwość dalej może cieszyć się sporym poparciem, jednak musi pomyśleć o ewentualnej zmianie ministra sprawiedliwości, który z pewnością nie cieszy się obecni poparciem społeczeństwa. Jest to problem, nad którym politycy PiS-u powinni się dłużej zastanowić.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mało kto wie, że Piotr Woźniak-Starak miał BRATA. Nikt nic o nim nie mówi, znamy prawdę. Wiemy, kim jest
  2. Pierwsze słowa rodziny Piotra Woźniaka-Staraka po tragedii. Opublikowali nekrolog, który rozrywa serce
  3. Ostatni prezent Woźniaka-Staraka dla żony był wyjątkowy. Wydał 16 milionów
  4. Mama Agnieszki Woźniak-Starak to przepiękna kobieta. Wiadomo po kim gwiazda odziedziczyła urodę
  5. Wiadomo gdzie znajdzie się grób Piotra Woźniaka-Staraka. Wiele osób może się zdziwić

źródło: RMF FM

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News