Sondaż na temat kościoła
pxhere CC0 Domena publiczna
Irmina Jach - 25 Października 2020

52% Polaków jest za zamknięciem kościołów, zanim liczba zakażeń zacznie spadać. Jesteście za takim rozwiązaniem?

Sondaż, który jest wynikiem badania zleconego przez portale Money i Wirtualna Polska, przyniósł bardzo zaskakujące wyniki. Okazuje się, że ponad połowa Polaków uważa, że kościoły powinny być całkowicie zamknięte do momentu, w którym liczba zarażeń koronawirusem zacznie spadać. Popieracie takie rozwiązanie?

Sondaż przeprowadzony przez dwa duże portale informacyjne przyniósł bardzo zaskakujące wyniki. Polacy zostali zapytani o to, co sądzą na temat zamknięciu kościołów w dobie rekordowych zakażeń koronawirusem. Według założeń, świątynie nie mogłyby przyjmować wiernych do momentu, w którym liczba dobowych zakażeń zacznie spadać. Uważacie ten pomysł za słuszny?

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

52 procent Polaków uważa, że zamknięcie kościołów byłoby korzystne dla sytuacji epidemiologicznej na terenie kraju. Zdecydowane poparcie wyraziło 34 procent badanych, zaś 18 procent zadeklarowało, że raczej się zgadza z ograniczeniem funkcjonowania miejsc kultu religijnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Całkowitemu zamknięciu kościołów sprzeciwia się mniej niż co trzeci badany (31 procent odpowiedzi). Zdecydowane "nie" powiedziało pomysłowi zaledwie 14 procent ankietowanych. Sondaż wskazuje również na siedemnastoprocentowy margines osób niezdecydowanych, co myślą o takim obostrzeniu.

Zarówno najwięcej przeciwników, jak i zwolenników zamknięcia kościołów w dobie rekordowych zakażeń koronawirusem odnotowano w grupie wiekowej 25-44 lata.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Czy uważacie, że kościoły powinny zostać zamknięte aż do czasu, w którym sytuacja epidemiologiczna się unormuje i nie będzie już dochodzić do takiej ilości zakażeń?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News