Tylko nieliczni w Polsce mają szansę na bogactwo? Badanie nie zostawia wątpliwości

Tylko nieliczni w Polsce mają szansę na bogactwo? Badanie nie zostawia wątpliwości Źródło: Pixabay - BeatriceBB

Sondaż przedstawiający obecną sytuację w Polsce z pewnością może zaskoczyć wiele osób. Okazało się, że tylko nieliczni mogą mieć szansę na bogactwo. Nie każdy ma zdolności do tego, by zarobić dużo pieniędzy.

Sondaż przeprowadzony jakiś czas temu został zlecony po to, by zapoznać się z obecną sytuacją ekonomiczną w naszym kraju. Politycy partii rządzącej przekonują nas, że w Polsce panują doskonałe warunki do tego, by stać się bogatym człowiekiem. Za sprawą najnowszego badania mieliśmy okazję przekonać się, czy rzeczywiście jest aż tak dobrze.

Najnowsze statystyki wskazują na to, że nie wszyscy Polacy są przekonani o swoich umiejętnościach co do wzbogacania się. Okazuje się, że Polacy uważają, że tylko nieliczni mają możliwości pomnożenia majatku w naszym kraju. Wskazuje na to nawet najnowszy sondaż, który od kilku dni cieszy się sporą popularnością. Podejście Polaków do spraw finansowych wygląda bardzo interesująco.

Sondaż został przeprowadzony już jakiś czas temu

Badania zostały przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej, które dokonało analizy zachowania Polaków i ich odczuć. Większość z nich uważa, że bogactwo zaczyna się od 10 tysięcy złotych na rękę zarabianych co miesiąc. Takie zdanie na temat statusu majątkowego ludzi z całego kraju mają respondenci ankiety. Nie jest to koniec ciekawych odpowiedzi.

Praktycznie nikt z ankietowanych nie uważa się za osobę zamożną, lecz ponad połowa z nich twierdzi, że zna przynajmniej jedną osobę, którą sama uważa się za bogatą. Co ciekawe, znajomością z osobami bogatymi najczęściej chwalą się młodzi.

Sondaż wskazał na finansowe odczucia Polaków

Aż 77% ankietowanych uważa, że w Polsce nie ma równych szans na to, by stać się bogatym w krótkim czasie. Niektórzy sądzą, że jest to kwestia znajomości lub rodziny, inni natomiast podają zupełnie inne powody, takie jak dobre relacje w pracy, z których nie każdy może się obecnie cieszyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy Polacy zostali zapytani o to, co sprawia, że są bogaci, mówili, że najczęściej chodzi o pracowitość i odwagę, potem mówią o talentach i zdolnościach, a na koniec dodają, że bardzo ważnym czynnikiem w sprawie bogacenia się jest zwykłe szczęście, które jednoznacznie może pomóc w najtrudniejszych momentach w życiu. Wydaje się, że uważa tak jednak znacznie więcej osób, niż tylko około 20%.

  1. Mieszkańcu wsi Fuleda w szczerych słowach o Piotrze Woźniaku-Staraku. Zdradzili dokładnie, jaki był, gdy myślał, że nikt nie patrzy
  2. Fortuna Staraków wynosi 6 miliardów złotych. Na czym dorobił się Jerzy Starak, ojciec tragicznie zmarłego Piotra?
  3. Przestępca ośmieszył się tak, że nawet pod celą padną ze śmiechu. Żałośnie zdradził kryjówkę policji
  4. Obok nieruchomego kota nagle przemknęło coś niespotykanego. Kamera uchwyciła widok, którego domownicy nigdy nie chcieli zobaczyć
  5. Agnieszka Woźniak-Starak nigdy nie ukrywała jak wyglądał jej ślub z Piotrem. Niewyobrażalna magia

źródło: RMF24

Następny artykuł