PiS będzie rządziło samodzielnie? Najnowszy sondaż

PiS będzie rządziło samodzielnie? Najnowszy sondaż Źródło: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Sondaż dotyczący zbliżających się wyborów nie pozostawia złudzeń partiom opozycji. Wygląda na to, że lider jest tylko jeden. Według najnowszych badań istnieje szansa na to, że PiS będzie rządziło samodzielnie.

Sondaż wyborczy przeprowadzony w ostatnich dniach wydaje się być dosadnym sygnałem dla partii opozycyjnych. Mogą się one niepokoić, gdyż wszystko wskazuje na to, że liderowanie PiS potrwa jeszcze dłużej. Wygląda na to, że partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego ma duże szanse na samodzielne rządzenie. 

Sondaż nie pozostawia złudzeń 

Sondaż "Pollsteru" został przeprowadzony na zamówienie "Super Expressu". Według najnowszych badań wynika, że PiS nadal pozostaje bezapelacyjnym liderem głosowania. Biorąc pod uwagę to, że wybory zbliżają się nieubłaganie, liderzy partii konkurujących z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, powinni się niepokoić i podjąć zdecydowane działania. 

W innym wypadku, będą musieli pogodzić się z kolejną porażką. Przewaga PiS jest tak duża, że być może partia będzie w stanie samodzielnie rządzić w kraju. Byłaby to gigantyczna katastrofa dla Koalicji Europejskiej i jej zwolenników. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przedwyborcze rokowania 

Według najnowszego sondażu aż 45% ankietowanych zadeklarowało chęć oddania głosu na PiS. Na drugim miejscu według badań plasuje się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), której udało uzyskać się 28% głosów. 14% zdobyła zaś Lewica (SLD, Razem, Wiosna). Do Sejmu weszłaby również PSL-Koalicja Polska (PSL, UED, Kukiz'15) z 7% poparciem. 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 4-5 września na grupie 1094 dorosłych Polaków. Dla porównania warto zwrócić uwagę na to, że siła PiS rośnie, bo według sierpniowej ankiety na tę partię zagłosowałoby 43% badanych osób. Jeżeli te wyniki rzutują na nastroje społeczne w innych częściach kraju, to ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma szansę na samodzielne rządzenie w Sejmie. Takie poparcie oznaczałoby bowiem, że politycy PiS otrzymaliby 241 mandatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Koalicja Obywatelska może być zaniepokojona zaistniałą sytuacją. Szczególnie, że ankieta została przeprowadzona już po ogłoszeniu przez partię kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na urząd premiera. Najwyraźniej taka decyzja nie przekonała wyborców. Opozycja będzie musiała bardziej się postarać, żeby zdetronizować PiS. Czasu zostaje coraz mniej, bo wybory odbędą się już 13 października. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2.  Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Polacy pokochali go za Harry'ego Pottera. Nie żyje
  4. Tragedia. Legendarny sportowiec ma nowotwór
  5. Żona marzy, by znaleźć mężowi kochankę. Powód wbija w fotel

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News