Sondaż: 47% dla PiS. Koalicja Obywatelska daleko w tyle

Sondaż: 47% dla PiS. Koalicja Obywatelska daleko w tyle Źródło: Wikimedia Commons/Lukasz2

Kolejny sondaż, który nie pozostawia wiele wątpliwości w kwestii oczekiwanych wyników wyborów. Póki co wszystko wskazuje na to, że PiS uzyska najwięcej mandatów i to z miażdżącą przewagą nad opozycją.

Sondaż przeprowadzony przez portal "DoRzeczy" wskazał na dosyć jednoznaczny wynik zbliżających się wyborów parlamentarnych. Wychodzi na to, że PiS zbliży się aż do 50% poparcia, natomiast Koalicja Obywatelska nawet nie nawiąże walki z partią rządzącą.

Kolejny sondaż na korzyść PiS-u. Ogromna przepaść między opozycją a partią rządzącą

Pracownia Estymator wykonała sondaż dla portalu "DoRzeczy". Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość uzyska aż 47% głosów w zbliżających się wyborach. To miażdżący wynik, szczególnie jeśli spojrzymy, kto uplasował się za ich plecami. Koalicja Obywatelska uzyskałaby jedynie 27,4% głosów, czyli nieco ponad połowę tego, co miałby otrzymać PiS.

Na trzecim miejscu, z jeszcze mniejszym odsetkiem głosów, w sejmie miałaby znaleźć się koalicja Lewica. Jej szacowany wynik to 12,9%. Szansę na wejście ma mieć jeszcze Koalicja Polska, z PSL i Kukiz'15, która rzutem na taśmę miałaby wejść do sejmu - z wynikiem raptem 6%. Bez wejścia do sejmu, ale za to z subwencją, miałaby zostać Konfederacja (3,9%), a bezpartyjni samorządowcy według szacunków mogą liczyć na zaledwie 1,6%.

PiS może uzyskać większość konstytucyjną i rządzić samodzielnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wygląda na to, że PiS ma szansę zdobycia większości konstytucyjnej - jeśli faktycznie uda się zdobyć 47%, posłowie Zjednoczonej Prawicy zajmą aż 249 mandatów. Aby uzyskać przewagę wystarczającą do samodzielnego rządzenia, starczy 231 posłów. Przy takim układzie sił Koalicja Obywatelska zajęłaby 141 mandatów, koalicja Lewica 53, natomiast Koalicja Polska 16. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił wcześniej do domu. Gdy przypadkiem zobaczył co wyprawia żona, złożył papiery rozwodowe
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Względem ostatniego badania można zauważyć wzrost poparcia PiS o 2,3% i spadek dla Koalicji Obywatelskiej o 3%. Lepiej wypadła tym razem Lewica (o 3,1%), a Koalicja Polska miała niższe notowania o 0,8%. Sondaż Estymatora zaskakująco pokrywa się z niedawno przeprowadzonym badaniem CBOS, który przewidział poparcie PiS na poziomie 47%, natomiast dla Koalicji Obywatelskiej 19%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Tata ma nadzwyczaj marudną córkę. Mama po kryjomu nagrała, jak "załatwił" spryciulę
  4. Nie zauważył, że syn umierał, bo wolał pracować. Po wszystkim napisał przejmujący list do wszystkich rodziców
  5. Mało kto wie, że każdy z nas ma 2 znaki zodiaku. Prawie wszyscy mylą się przy odczytywaniu horoskopu

Źródło: wPolityce

Następny artykuł