Najnowszy sondaż przed wyborami. Cztery partie w Sejmie

Najnowszy sondaż przed wyborami. Cztery partie w Sejmie Źródło: Screen/ YouTube/ Kancelaria Premiera

Sondaż przedwyborczy potwierdza dotychczasowe przewidywania. Czasu do przekonania wyborców coraz mniej - Polacy pójdą do urn już 13 października. Tymczasem, według badania, do Sejmu wejdą tylko cztery partie.

To kolejny sondaż, który przewiduje wyraźną wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli prognozy się sprawdzą, obecnie rządząca partia będzie mogła sprawować władzę w naszym kraju bez potrzeby szukania koalicjanta. Wyniki mogą zaniepokoić partie, które znajdują się na granicy błędu statystycznego i ich sejmowy byt nie jest pewny. Czasu na przekonanie wyborców do swoich programów pozostało już niewiele.

Nowy sondaż przewiduje większość dla PiS

Według najnowszego sondażu, który został przygotowany przez Isntutut Badań Pollster dla "Super Expressu", wynika, że wygranym nadchodzących wyborów będzie Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest to niespodzianka, nowe badanie tylko potwierdza poprzednie prognozy.

Gdyby wybory odbyły się teraz, na PiS zagłosowałoby aż 43,44 procent głosujących. To wynik, który zapewne usatysfakcjonowałby władze partii, ponieważ oznaczałby uzyskanie w Sejmie większości i samodzielne rządzenie - partia Jarosława Kaczyńskiego nie musiałaby poszukiwać koalicjanta. Jednak większość nie byłaby wyraźna - Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 234 mandaty, czyli utrata pięciu wiązałaby się z utratą większości.

Właśnie dlatego swoich wyborców mobilizuje opozycja. Według ostatniego sondażu Koalicja Obywatelska uzyskałaby 28,47 procent głosów, co dałoby największej partii opozycyjnej 148 mandatów. Z pewnością liderzy Koalicji liczą na zdobycie jeszcze kilku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze dwie partie

Trzecią siłą w Sejmie byłaby Lewica. Oddanie na nią głosu deklaruje 13,94 procent ankietowanych. W takim przypadku posłowie Lewicy zajęliby 51 miejsc w parlamencie. Próg wyborczy przekroczyłaby też koalicja PSL i Kukiz '15. Według sondażu otrzymałaby 7,56 procent i 26 mandatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
4. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę | BiznesINFO
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

Źródło: TOK FM

Następny artykuł