Rząd wyda aż 600 tys. zł na sondaż dotyczący dzietności. Dobra decyzja?

Rząd wyda aż 600 tys. zł na sondaż dotyczący dzietności. Dobra decyzja? Źródło: skalekar1992 Pixabay.com

Słysząc, jaki sondaż ma niedługo być przeprowadzony na zlecenie resortu rodziny oraz kwotę, na jaką opiewa przetarg, wielu Polaków może być zaskoczonych. Czy pieniądze powinny być wydawane w taki sposób?

Sondaż, na przeprowadzenie którego zdecydował się resort rodziny to niemałe zaskoczenie. Rządzący byli bardzo dumni ze swojego programu społecznego, jakim jest 500+. Okazuje się jednak, że nie spełnia on zakładanych celów. Według danych Eurostatu, na które powołuje się Radio Zet, statystyczna Polka urodziła w 2018 roku średnio 1,46 dziecka. Zastępowalność pokoleń występuje dopiero w momencie, gdy wskaźnik ten osiągnie od 2 do 2,15 dziecka. Wiadomo, co badać ma sondaż, za który ministerstwo zapłaci 600 tys. złotych.

Pieniądze wydane zostaną z puli dostępnej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rady Zet podaje, że resort chce, by firma potrafiła "zidentyfikować główne trendy w mediach społecznościowych na tematy związane z rodzicielstwem, rodziną oraz łączeniem pracy z posiadaniem dzieci". Czy wsparcie polskich rodzin poprzez wydanie ponad pół miliona złotych, to dobry pomysł, czy rząd powinien raczej spożytkować te pieniądze w inny sposób?

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News