Ogromny wynik PiS w najnowszym sondażu. Niemal dwukrotnie większe poparcie od opozycji

Ogromny wynik PiS w najnowszym sondażu. Niemal dwukrotnie większe poparcie od opozycji Źródło: .

Sondaż, który opublikował "Super Express", wieszczy bezdyskusyjne zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach do Sejmu i Senatu. Taki wynik oznaczałby prawdziwą deklasację. Opozycja ma materiał do analizy i czas na przygotowania do prawdziwej wojny o glosy Polaków.

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster, nie pozostawia wątpliwości, co do wyników wyborów. Gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę, drugą kadencję miało by w kieszeni Prawo i Sprawiedliwość i to nie z byle jakim wynikiem - przewaga wyniosłaby ponad 20 procent. Do parlamentu wróciłaby lewica, ale w ławach sejmowych zabrakłoby Ludowców. Byłaby to druzgocąca porażka opozycji. 

Sondaż w pierwszej wersji wróży wielkie zwycięstwo PiS

Przeprowadzono dwie wersje sondażu. W pierwszej z nich każda z partii startuje samodzielnie. W tym wariancie przewaga PiS jest gigantyczna. Na partię rządzącą zagłosowałoby aż 45% ankietowanych Polaków, a to ponad 20% więcej, niż sympatyków Platformy Obywatelskiej. Największa partia opozycyjna mogłaby liczyć zaledwie na 24-procentowe poparcie.

Do sejmu dostałyby się jeszcze trzy inne partie, ale stratę miałyby ogromną. Do Sejmu wróciłaby lewica - próg wyborczy z 8-procentowym poparciem przekroczyłaby Wiosna Roberta Biedronia oraz SLD (5 procent). Stawkę uzupełniłby Kukiz'15 - na tę partię zagłosowałoby 5 procent respondentów.

Z gorzkim smakiem porażki musiałoby się pogodzić PSL, którego poparcie deklaruje zaledwie 4 procent badanych. Niżej są: KORWiN (3 procent), Partia Razem (2 procent) i Nowoczesna (2 procent), śladowe poparcie mają Narodowcy, Zieloni i Teraz!.

Sondaż w wersji drugiej. Opłacalny start w bloku?

W drugiej wersji sondażu pada to samo pytanie: gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na kogo oddałbyś głos? Przedstawiono jednak w tym przypadku inne odpowiedzi. Tym razem rozważano sytuację, w której opozycja startuje w ramach jednej listy, a wyniki są zaskakujące. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tym przypadku zwycięzcą również okazuje się Prawo i Sprawiedliwość i to z tym samym poparciem 45%. Partia rządząca nie traci głosów, lecz przewaga nad zjednoczoną opozycją nie byłaby jednak aż tak wyraźna. Koalicja Europejska uzyskałaby 34 procent głosów. Na podstawie przedstawionych wyników można wnioskować, że to duża szansa na sejmowy byt dla PSL.

Poparcie Wiosny, startującej osobno, deklaruje 8 procent ankietowanych. Kukiz'15 może liczyć na 5 procent głosów. Podobnie Konfederacja. Razem osiąga 3-procentowe poparcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  4. Zbije Was z nóg, gdy poznacie prawdę o córce Korwin-Mikkego. To powala bardziej niż 44 lata młodsza żona polityka
  5. Przez 4 lata myślał, że wychowuje swoje dziecko. Wiemy, co dzieje się teraz z pierwszym mężem Marty Kaczyńskiej
  6. Nikt tego nie wiedział. Przyjaciółka Kotulanki ujawniła jej dramatyczne ostatnie chwile

Źródło: Telewizja Republika, Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News