Polacy są przeciwko związkom heteroseksualnym? Sonda obnażyła absurdalną niewiedzę

Polacy są przeciwko związkom heteroseksualnym? Sonda obnażyła absurdalną niewiedzę Źródło: youtube/Wirtualna Polska

Sonda uliczna przeprowadzona przez Wirtualną Polskę może niejedną osobą zaskoczyć rezultatami. Wynika z niej, że wielu Polaków jest przeciwko związkom heteroseksualnym. Poziom niewiedzy przechodniów jest wręcz zatrważający.

Sonda przeprowadzona przez dziennikarza "Wirtualnej Polski" zaczynała się od jednego, dosyć podchwytliwego pytania. Podchodzono z kamerą i mikrofonem do przypadkowych osób w okolicach warszawskiej "Patelni" i pytano ich o opinię, na temat legalizacji związków heteroseksualnych.

Sonda miała obnażyć niewiedzę Polaków. Są przeciwko związkom heteroseksualnym

Okazało się, że spora część respondentów odpowiadała, że jest przeciwko związkom heteroseksualnym. Argumentowali to tym, że są "starej daty", "to nie po mojemu", padł także epitet "świńskie rzeczy". Niektórym respondentom zadawano potem pytanie o zgodę na adopcję dzieci przez takie pary. Odpowiedzi były równie zaskakujące - twierdzono, że "w społeczeństwie by to źle skutkowało".

Niektórzy zreflektowali się nad zadanym pytaniem

Znalazło się jednak kilku respondentów, którzy zastanowili się nad zadanym pytaniem. Wtedy zaczęły padać odpowiedzi, że "heteroseksualne są już legalne", niektórzy tłumaczyli, że "hetero" oznaczają związek kobiety i mężczyzny, więc prawo tego nie zabrania. Niektórzy nawet żartowali z reporterem, że są za legalizacją związków par homoseksualnych i przeciwko heteroseksualnych. Mimo takiego akcentu pod koniec nagrania, wielu internautów krytykowało w komentarzu badanych, twierdząc, że ankieta objawiła niewiedzę Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie widzą różnicy pomiędzy hetero a homo - napisał użytkownik.

- Aż przypomniała mi się ankieta: czy jesteś za nauczeniem cyfr arabskich w polskich szkołach? Tam tez można było zobaczyć osoby o podobnej "inteligencji" - skomentował internauta.

- To świadczy o poziomie wiedzy i świadomości polskiego społeczeństwa i to nie tylko w tej sprawie - stwierdził komentujący.

Dzisiaj grzeje: 1. Prokuratura zabiera głos ws. wypadku Staraka. Potwierdzają się najgorsze obawy
2. Tysiące Polaków straci rentę. Rząd zaostrza przepisy

Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo, że dosyć absurdalne wypowiedzi badanych nie wynikały z ich niewiedzy, a sposobu przeprowadzenia ankiety. Dziennikarz podchodził do użytkowników nagle, zadając pytanie oparte na "słowach - wytrychach", takich jak "legalizacja związków" co od razu uruchamiało proces skojarzeń z mniejszościami seksualnymi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak w złym stanie. Internauci zalali jej męża falą hejtu, w jej obronie stanęła koleżanka "Okrucieństwo"
  2. Nie żyje legenda TVP. Ostatni post jaki opublikował brzmi: "W szpitalu. Połamany, zaraz będą mnie rżnąć"
  3. Piotr Starak z żoną szykowali się do ważnych rodzinnych chwil. Teraz ta informacja ściska za serce
  4. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę
  5. Polski ksiądz nagrany przed orgią, opowiada o lewatywie i pięciu osobach. "Ja mam tyłek zawsze gotowy"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł