Sołtys nie mógł uwierzyć własnym oczom
Facebook Barcice Sołectwo
Agata Jaroszewska - 9 Maja 2020

Sołtys zobaczył, co ktoś porzucił w lesie i pobladł. Podobnego widoku w życiu nie widział, jest zdruzgotany

Sołtys Barcic nie wierzył własnym oczom, kiedy udał się na miejsce wskazane mu przez jednego z mieszkańców. W lesie odkrył coś, co od razu go zmroziło, postanowił wykorzystać siłę mediów społecznościowych i umieścił emocjonalny wpis prosząc o pomoc w znalezieniu sprawców. Już na samym początku postu zaznacza, że widok przedstawiony na zdjęciach jest bardzo drastyczny i przeznaczony tylko dla dorosłych. W głowie się nie mieści, co zostało porzucone w lesie w gminie Nowy Sącz, na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, gdyż znalezisko stanowiło ogromne zagrożenie.

Sołtys Tomasz Koszkul przyznaje, że widok jest ciężki do zniesienia, a drastyczność odkrycia jest wręcz niemożliwa. Osoby wrażliwe nie powinny oglądać zdjęć wstawionych na Facebooka sołectwa Barcice. Także obrońcy praw zwierząt będą zdruzgotani.

Małgorzata Rozenek poinformowała o swoim dylemacie za pośrednictwem InstagramaPrzykre wieści o Małgorzacie Rozenek tuż porodem. Współczujemy, stała się rzecz, którą ją przerosłaCzytaj dalej

Sołtys Barcic w lesie dokonał makabrycznego odkrycia

Sołtys Tomasz Koszkul nie ma zamiaru zostawić sprawy i nie zaprzestanie działań mających na celu wskazanie winnych całej sytuacji. Jak podaje "Fakt" mężczyzna miał otrzymać od jednego z mieszkańców sołectwa informację na ten temat w czwartek około godziny 19. Kiedy udał się we wskazane miejsce jego oczom ukazały się martwe zwierzęta, zarówno szczątki jak i całe ciała. Według szacunków sołtysa Koszkula padlina ważyć może do około 2 ton.

- Powiadomiłem odpowiednie służby. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem, jak można w taki nieodpowiedzialny sposób pozbywać się problemu, stwarzając zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska! Trzeba piętnować takie zachowania, a tego kto to zrobił, odszukać i srogo ukarać! - przeczytać można pod postem opublikowanym przez sołtysa na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MężczyznaZnalazł dziwny kamień. Kiedy zobaczył, co było w środku, pobladłCzytaj dalej

Makabryczne odkrycie w lesie nie jest pierwszym w okolicy

Według Tomasza Koszkula w gminie Nowy Sącz nie jest to jedyny przypadek odkrycia martwych zwierząt porzuconych w odludnych miejscach. Padlina stwarza ogromne zagrożenie epidemiologiczne, zwłaszcza jeśli występuje w tak dużych ilościach. Według informacji przekazywanych przez "Fakt" wezwano powiatowego lekarza weterynarii, Zakład Gospodarki Komunalnej, a na miejscu pracują także policjanci. Jeśli uda się ustalić, kto podrzucił martwe zwierzęta do lasu w okolicy, grozić mu może nawet do ośmiu lat więzienia - z paragrafu dotyczącego stwarzania zagrożenia epidemiologicznego.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził

2. Znaleziono ciało Kacperka? Dziennikarz śledczy przekazał dramatyczne informacje z miejsca poszukiwań

Informacja oburzyła mieszkańców

- Wnętrzności zwierząt, odcięte głowy i kopyta wszystko porzucone w Barcicach-Wierchy na jednej z bocznych polnych dróg przy lesie. Na miejscu faktycznie było blisko 2 ton wnętrzności po uboju koni, baranów, kóz, krów... a także całe padnięte zwierzęta - pisze do mieszkańców sołtys i jednocześnie prosi o pomoc i dzieleniem się informacjami na ten temat. Pod wpisem zawrzało, pojawiło się ponad 400 komentarzy oburzonych mieszkańców. Apel Tomasza Koszkula udostępniono blisko 2 tys razy, miejmy nadzieję, że pomoże to znaleźć sprawców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak wywołała burzę swoimi słowami. Gwiazda mówi o przymusowym szczepieniu
  2. Ikona boksu przegrała z COVID-19. Był ulubieńcem kibiców, tysiące fanów w żałobie
  3. Ujawniono, ile zarabia papież Franciszek. Wierni przecierają oczy ze zdumienia, nie mieli pojęcia
  4. Genialny, prosty trik na gotowanie parówek, o którym nikt nie wie. Będą smakować zupełnie inaczej, pychota
  5. Suczka ma ogromny brzuch, ale nie chce urodzić. Lekarz zrobił jej USG i szybko poznał przykra prawdę
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Źródło: Fakt / Faceboob Barcice Sołectwo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News