Portal Tomasza Lisa zaliczył solidną wpadkę. Dziennikarze naTemat.pl wściekali się na obchody Bożego Ciała, a teraz apelują o wyrozumiałość w stosunku do muzułmanów w związku z ramadanem. 

„Boże, znów procesja! Utrudnienia na drogach, kłótnie o ołtarze i manifestacyjna wiara” i „Warszawa obchodzi ramadan. W tym miesiącu bądź wyrozumiały dla obsługi popularnych kebabów”. To tytuły z tego samego portalu i pióra tego samego autora.

Internauci podkreślają, że można krytykować obchody Bożego Ciała i narzekać na towarzyszące im procesje utrudniające ruch, aczkolwiek tego typu hipokryzja jest nie do przyjęcia. Stronnicze i nierzetelne jest atakowanie obchodów chrześcijańskiego święta, a zarazem apelowanie o wyrozumiałość w przypadku święta muzułmanów. Szczególnie, że przy okazji utożsamiono katolickie święta z popijawami, śmieciami i mandatami.

Czym jest ramadan? To dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego, bardzo ważne święto dla wyznawców islamu. To właśnie w tym miesiącu miało się rozpocząć objawianie Koranu. Mahometowi miał ukazać się archanioł Gabriel, który według wierzeń muzułmanów przekazał mu pierwsze wersy przyszłej świętej księgi islamu.

nagroda złotego goebbelsa

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...