Portal Onet.pl zaliczył solidną wpadkę wizerunkową. Serwis opublikował artykuł o romansach Polek z nazistami, a do tekstu dołączono zdjęcie… kobiet prowadzonych na egzekucje w podwarszawskich Palmirach. 

Załączone zdjęcie z czasów II Wojny Światowej sugerowało, że kobiety idące wraz z niemieckimi żołnierzami są ich kochankami. Internauci zauważyli, że w rzeczywistości fotografię wykonano w podwarszawskich Palmirach, przed egzekucją. Portal zmienił zdjęcie, ale niesmak pozostał.

Przypominamy, że związki z nazistami były w tamtym okresie surowo karane, od golenia głowy, przez chłostę, po karę śmierci. Mimo wszystko, takowe faktycznie się zdarzały, a jeszcze dziś Polskę zamieszkują dzieci, będące ich owocami. Niektóre z nich opisane zostały w książce „Pokochałam wroga” autorstwa Mirosławy Karety. To właśnie do tej rozmowy odsyłało feralne zdjęcie. Lead brzmiał „Romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, ale w Polsce żyją dzieci będące owocem takich związków”.

– Myślę, że u nas wciąż patrzy się na takie związki przez pryzmat honoru. Jak to, Polskie kobiety miałyby wiązać się z okupantami? Dla wielu ludzi to wciąż nie do pomyślenia. W przypadku kobiet, które wchodziły w relacje intymne z żołnierzami niemieckimi, przyczyną milczenia na ten temat po wojnie był przede wszystkim wstyd. A także strach – mówiła Kareta w rozmowie z Onetem.

źródło: Onet.pl, niezależna

 

...

Zobacz również