piotr_duda_solidarnosc_pap_600
fot. PAP / Piotr Wittman
Wiadomości Pikio - 4 Maja 2015

Solidarność: Żaden polski pracownik nie powinien głosować na Komorowskiego

Na kilka dni przed wyborami związek zawodowy Solidarność podpisze z Andrzejem Dudą, kandydatem na prezydenta z ramienia PiS, umowę programową i oficjalnie udzieli mu poparcia.

Do oficjalnego zawarcia umowy między sztabem Dudy a Solidarnością ma dojść 5 maja. Jak oświadczył rzecznik prasowy Solidarności - każdy polski pracownik powinien głosować na Andrzeja Dudę a nie na Komorowskiego, Kukiza czy Korwin-Mikkego. Według oceny Solidarności Bronisław Komorowski wypada pod każdym względem negatywnie, to on podpisał szereg ustaw, które zdaniem związku zawodowego są szkodliwe dla polskich pracowników tj. podwyższenie wieku emerytalnego. Solidarność krytykuje także innych kandydatów, w tym Janusza Korwin-Mikkego, który według związkowców jest wrogiem praw pracowniczych i Pawła Kukiza za to, że dopuszcza możliwość "sojuszu" z Korwinem. Wcześniej Solidarność zaprzeczała doniesieniom mówiącym, że związek poprze jednego z kandydatów.

bh, źródło: telewizjarepublika.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News