Związkowcy z „Solidarności” sprzeciwiają się działaniom KOD-u i opozycji. Zapowiadają, że wyjdą na ulicę i staną im na przeciw.

Od kilku dni opozycja razem z KOD-em coraz głośniej protestuje przeciwko obecnej władzy. Te działania nie podobają się szefowi „Solidarności” Piotrowi Dudzie, który krytycznie wypowiedział się na temat całego zamieszania.

– To jest bezczeszczenie tych dni. Oni mają w nosie tych, którzy polegli [13 grudnia]. Interes jest jeden: zrobić wszystko, by odsunąć PiS od władzy. Dziwię się tym, którzy mówią, że rząd stracił mandat w sprawowaniu władzy. Petru niech się lepiej do święta 6 króli przygotowuje. Społeczeństwo dziś obchodzi 500+, wiek emerytalny. Dziś lustracja dzieje się na naszych oczach. Stąd ten wściekły atak – powiedział Piotr Duda.

Zapowiedział, że „Solidarność” przygotowuje się do wyjścia na ulice i rozliczenia się z protestującymi. Jak podkreślił, nie pozostaną bierni.

– To, co się dzisiaj dzieje to wielka hucpa. Jeśli druga strona myśli, że będziemy się temu biernie przyglądać, to się myli. Ja dostaje setki telefonów z pytaniem: co robimy? Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się. Jeśli druga strona chce się policzyć na ulicy, to się policzymy. My ich czapkami przykryjemy. Nie będziemy bierni – mówił Piotr Duda.

wk

...

Zobacz również