Wbrew zapowiedziom rządu Prawa i Sprawiedliwości o polonizacji gospodarki i zmniejszaniu wpływu zagranicznego kapitału na jej rozwój, doszło do sprzedaniu legendarnej firmy Solaris. Czołowy producent autobusów miejskich przeszedł w ręce Hiszpanów.

Obecna na polskim rynku od 1996 roku firma produkuje jedne z najlepszych i najbardziej pożądanych autobusów miejskich na świecie. Jeżdżą one po miastach naszego kraju, ale również Niemiec, Holandii i Izraela.

Możliwe, że niedługo wytyczą one nowe szlaki na Półwyspie Iberyjskim. Firma CAF, która historią sięga do początków XX wieku, zakupił Solaris wraz z jego pracownikami  technologią.

Hiszpanie planują w ten sposób rozwinąć swój asortyment, który do tej pory ograniczał się wyłącznie do pociągów i tramwajów. Będzie to dla nich prawdziwy skok do przodu, a naszych inżynierów zastrzyk środków finansowych.

Solaris sprzedany Hiszpanom

Solaris jest firmą prywatną i firmie prywatnej też został sprzedany. CAF podkreśla, że jest to dla niej ruch kluczowy i niezwykle potrzebny.

– Połączenie know-how obu firm w zakresie produkcji, projektowania, technologii i usług, jak również innowacyjność i doświadczenie Solarisa w produkcji autobusów, pozwolą nam lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów, jednocześnie tworząc wartość dla akcjonariuszy – powiedział dyrektor generalny firmy Andres Arizkorreta.

Choć marka przechodzi w obce ręce, nadal ma być jak najbardziej polska. Zapewniła o tym członkini zarządu Solarisa, Solange Olszewska.

– Jestem przekonana, że wybierając CAF jako inwestora dla Solarisa, zapewniona zostanie obiecującą przyszłość dla marki, jej klientów i pracowników. Uważam, że CAF ma właściwą wizję rozwoju dla spółki i będzie w stanie rozwinąć potencjał Solarisa na skalę globalną – powiedział przedsiębiorczyni.

Kwota, dzięki której Solaris został przejęty przez CAF, nie jest znana. Dziwi tutaj brak zainteresowania władz RP, które wielokrotnie zarzekały się, że będą starały się repolonizować, a nawet nacjonalizować jak największą część gospodarki narodowej. Warto dodać, że Solaris od dłuższego czasu poszukiwał inwestora, a najbardziej atrakcyjną ofertę złożyła CAF, a nie Skarb Państwa.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morawiecki nie wytrzymał oblężenia. Premier UCIEKŁ
  2. Makabra na Mundialu! Wjechał w tłum ludzi rozpędzonym autem
  3. Macierewicz, Kaczyński i Terlecki WYLECĄ z Sejmu?! Ten projekt zniszczy PiS

Czy to dobrze, że Hiszpanie kupili Solarisa?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Tak żyją córki najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Który paszport jest mocniejszy: polski czy czeski? Możesz się zdziwić!

źródło: innpoland.pl

Zobacz również